Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Zielona Kraina - 2019

Realizowany przez:

Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Stradunia

Cel:

Celem jest podniesienie kompetencji społecznych młodzieży, ich aktywizacja, praca w zespole, umiejętność planowania własnych działań, odkrywanie własnego potencjału, wejście w nowe role społeczne, nawiązywanie nowych kontaktów, sięganie po zasoby środowiska lokalnego i przełamanie onieśmielenia poprzesz samodzielne stworzenie przestrzeni publicznej w Straduni.

Odbiorcy projektu:

15 osób z przedziału wiekowego 13-19 lat z miejscowości Stradunia.

Opis projektu:

Celem projektu jest podniesienie kompetencji społecznych młodzieży z wioski Stradunia poprzez samodzielne zrealizowanie przez młodzież projektu „od pomysłu po efekt końcowy”. Wiodący temat projektu to stworzenie zielonej przestrzeni w wiosce Stradunia przez młodzież z wioski. Osią projektu jest grupa młodzieży (15 osób w wieku 13-19lat) rozwijająca swoje zainteresowania i zdolności przyrodnicze i ogrodnicze, poprzez zagospodarowanie terenu zieleni na pustej przestrzeni w wiosce przeznaczonej w mpzp Gminy Walce jako tereny zieleni urządzonej. Gmina Wlace wydała zgodę na realizację projektu. Młodzież samodzielnie planuje zagospodarowanie terenu i sprawdza swoje umiejętności w praktycznym działaniu. Podczas praktycznych zajęć z ogrodnikiem młodzi poznają tajniki ogrodnictwa. Młodzi dzielą się na zespoły zadaniowe: projektowanie, pozyskiwanie podmiotów do pomocy, prace ogrodowe, promocja projektu. Organizują wyjazd do producentów roślin ogrodowych w celu poznania różnych kompozycji i zakupu potrzebnych roślin oraz pielęgnacji założonego terenu zieleni. Młodzież sama ustala harmonogram spotkań, wyszukuje i nawiązuje potrzebne kontakty, przydziela zadania do wykonania oraz terminy ich realizacji zgodnie z harmonogramem projektu.

Budżet projektu: 9 920,00 zł

Dotacja: 8 500 zł

Rocznik: 2019

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Stradunia

Miejscowość: Stradunia

Ulica, nr domu i lokalu: Powstańców Śląskich 40

Kod pocztowy i Poczta: 47-341 Stradunia

Województwo: opolskie

Powiat: krapkowicki

Adres strony internetowej: www.stradunia.pl

Zielona Kraina

Powstańców Śląskich 40, 47-341 Stradunia, Polska

Więcej