Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

MGOK, czyli Młodzieżowe Gminne Opowieści Kulturalne - 2019

Realizowany przez:

Miejsko – Gminny Ośrodek Kultury im. Emanuela Kani

Cel:

Celem projektu jest rozwój kompetencji społecznych i umiejętności grupy młodych ludzi poprzez poznanie przez nich swoich mocnych i słabych stron, budowanie relacji z ludźmi i instytucjami, pracę w grupie i wyznaczenie wspólnego celu.

Odbiorcy projektu:

Odbiorcami projektu jest 12 osób w wieku 13-19 lat z gminy Gorzów Śląski.

Opis projektu:

Osią projektu jest stworzenie młodzieżowej redakcji, która po zakończeniu projektu będzie wydawać miesięczne czasopismo. Stworzenie przez młodych redakcji jest szansą na możliwość publikowania opinii, pomysłów i spojrzenia Młodych na nasze lokalne środowisko. Na chwilę obecną tak jak w większości małych miejscowości głos Młodych nie jest słyszany. Stworzenie redakcji i wydanie czasopisma jest krokiem w stronę dania im możliwości publicznego wydawania opinii we wszystkich kwestiach dotyczących życia w naszej gminie. Pierwszym etapem projektu będą wyjazdy studyjne. Młodzież zadecyduje, jakie media zechce odwiedzić. Aby poznać pracę dziennikarza prasowego ,radiowego i telewizyjnego będą musieli zorganizować wyjazdy do radia, telewizji i gazety. Kolejnym krokiem będą warsztaty dziennikarskie, podczas których nauczą się technicznych rzeczy dotyczących konstruowania gazety. Po 2-miesięcznym przygotowaniu nastąpi praca nad redagowaniem tekstów i fotografią – czyli nawiązywanie relacji z ludźmi i instytucjami, poznawanie swoich mocnych i słabych stron . Zostanie złożony pierwszy numer gazety opatrzony logotypami projektu. Gazeta trafi do zaprzyjaźnionych instytucji. Kolejnym etapem będzie praca nad wystawą fotograficzną oraz zbieranie materiałów do wydania kolejnego numeru gazety. W czerwcu podczas zakończenia roku kulturalnego zostanie zorganizowana wystawa fotografii powstałych w ciągu 6 miesięcy trwania projektu oraz zostanie przedstawiony skład gazety. Członkowie redakcji w gorzowskim amfiteatrze rozdadzą w prezencie mieszkańcom egzemplarze gazety i zachęcą do zdobywania kolejnych numerów – będą mówić o własnym sukcesie. Ostatniego dnia czerwca Redakcja zorganizuje zakończenie projektu, na którym podsumują swoją działalność i nakreślą plany na powakacyjny start- wspólny cel. Dotacja na transport, warsztaty , materiały , gadżety promocyjne, catering, komputer redakcyjny.

Budżet projektu: 11 000,00 zł

Dotacja: 8 500 zł

Rocznik: 2019

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Miejsko – Gminny Ośrodek Kultury im. Emanuela Kani

Miejscowość: Gorzów Śląski

Ulica, nr domu i lokalu: Rynek 4

Kod pocztowy i Poczta: 46-310 Gorzów Śląski

Województwo: opolskie

Powiat: oleski

Adres strony internetowej: www.mgokgorzow.pl

MGOK, czyli Młodzieżowe Gminne Opowieści Kulturalne

Rynek 1, 46-310 Gorzów Śląski, Polska

Więcej