Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Po nitce do kłębka - 2019

Realizowany przez:

Stowarzyszenie Aktywizacji Społecznej i Twórczej Młodzieży Intersum

Cel:

Celem projektu jest zwiększenie poczucia sprawczości i kompetencji społecznych grupy młodzieży, która zainicjuje działania zmierzające do stworzenia kreatywnych form spędzenia wolnego czasu, nabywania nowych praktycznych umiejętności, rozwijania zainteresowań oraz wykształcenia samodzielności.

Odbiorcy projektu:

Uczestnicy projektu to wychowankowie MOS Żychlin przebywający cały rok szkolny w placówce od 13 do 19 lat.

Opis projektu:

Po nitce do kłębka to projekt, w którym wychowankowie MOS będą animatorami, aktywizującymi, integrującymi lokalne środowisko dzieci, młodzieży i starszych poprzez działania związane z krawiectwem. Projekt będzie kontynuacją działań z lat ubiegłych i umożliwi młodym prowadzenie kolejnych aktywności, podczas których sami wykażą się inicjatywą i poznają swoje mocne strony. W ramach projektu organizowane będą warsztaty podstawowych umiejętności krawieckich takie jak; szycie ręczne, szycie maszynowe, podstawy haftu, projektowanie budżetu krawieckiego, szycie kostiumów scenicznych, pacynek do przedstawienia, ozdabianie przestrzeni miejskiej w formie happeningu makramami, łapaczami snów, patchworkami. Dodatkowo młodzież zainicjuje warsztaty z przerabiania odzieży, szycia kostiumów i akcesoriów. Młodzi poznają zasoby lokalne i zorganizują spotkania z rzemieślnikami, pozyskają partnerów do działań. Zorganizowany zostanie wyjazd do teatru, aby młodzież mogła oswoić się ze sceną. Młodzi będą działać samodzielnie i w grupie, przełamią swoją nieśmiałość i staną się autorami działań.

Budżet projektu: 13 200,00 zł

Dotacja: 8 500 zł

Rocznik: 2019

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Stowarzyszenie Aktywizacji Społecznej i Twórczej Młodzieży Intersum

Miejscowość: Żychlin

Ulica, nr domu i lokalu: ul. Dobrzelińska 6

Kod pocztowy i Poczta: 99-320 Żychlin

Województwo: łódzkie

Powiat: kutnowski

Adres strony internetowej: www.mos-zychlin.edupage.org

Po nitce do kłębka

Dobrzelińska 6, 99-320 Żychlin, Polska

Więcej