Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Bądź EverGreen! - 2019

Realizowany przez:

Gminny Ośrodek Kultury w Domaniewicach

Cel:

Celem projektu jest rozwój kompetencji społecznych i postaw ekologicznych wśród młodych ludzi z terenu gminy Domaniewice poprzez działania na rzecz społeczności lokalnej i środowiska naturalnego.

Odbiorcy projektu:

Młodzież z terenu naszej gminy Domaniewice w wieku 13- 16 lat.

Opis projektu:

Osią projektu jest ekologia na co dzień dla każdego. Organizacja i przeprowadzenie warsztatów ekologiczno- plastycznych dla dzieci z Przedszkola Publicznego w Domaniewicach. Następnie młodzież zorganizuje wycieczkę do Łodzi: warsztaty ekologiczne (tematyka wybrana przez uczestników) w Ośrodku Działań Ekologicznych „Źródła” w Łodzi połączony z wizyta w EC1 (warsztaty wybrane przez uczestników projektu). Następnie młodzież przystąpi do organizacji i przeprowadzenie mini warsztatów pod tytułem ”Selektywna zbiórka śmieci- rób to dobrze!” dla radnych, sołtysów
i mieszkańców gminy podczas sesji Rady Gminy Domaniewice. Ostatnim elementem będzie seans filmowy o tematyce ekologicznej dla lokalnej społeczności połączony z degustacją wegetariańskiego
i wegańskiego jedzenia przygotowanego przez uczestników projektu. Po seansie prezentacja zachęcająca do zmiany nawyków konsumpcyjnych: rezygnacja z plastiku, używanie butelek z filtrem do wody kranowej, stosowanie płóciennych toreb wielokrotnego użytku, zmiana nawyków żywnościowych. Ostatnim elementem projektu będzie uroczyste zakończenie projektu.

Budżet projektu: 7 064,00 zł

Dotacja: 5 504,00 zł

Rocznik: 2019

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Gminny Ośrodek Kultury w Domaniewicach

Miejscowość: Domaniewice

Ulica, nr domu i lokalu: ul. Główna 3

Kod pocztowy i Poczta: 99-434 Domaniewice

Województwo: łódzkie

Powiat: łowicki

Adres strony internetowej: www.gokdomaniewice.pl

Bądź EverGreen!

Główna 3, 99-434 Domaniewice, Polska

Więcej