Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Eko zakręceni zapraszają do działania! - 2019

Realizowany przez:

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Lubniewice

Cel:

Celem projektu jest zwiększenie kompetencji społecznych młodzieży poprzez nawiązanie nowych kontaktów w lokalnym środowisku oraz wzmocnienie samodzielności i zdolności organizacyjnych poprzez realizację zaplanowanych działań na polu edukacji ekologicznej.

Odbiorcy projektu:

Bezpośrednim odbiorcą projektu będzie młodzież w wieku 13- 19 lat, mieszkańcy gminy Lubniewice.

Opis projektu:

Wiodącym tematem będą działania proekologiczne realizowane w przestrzeni gminnej. Projekt rozpoczyna się od spotkania integracyjnego, które będzie okazją do bliższego poznania się i wyjaśnienia zasad projektu. Zaplanowano również spotkanie z rodzicami. Na kolejnym spotkaniu zaprojektowane zostaną gadżety promocyjne dla uczestników. Wstępnie omówione zostaną zaplanowane działania. W lutym uruchiomiony zostanie młodzieżowy blog ekologiczny, na którym zamieszczane będą m.in. porady i nowinki ekologiczne. Młodzi odwiedzą również oddział LOP w Gorzowie Wlkp. Wśród mieszkańców rozpropagowane zostaną ankiety dot.ekologii. Kolejnym działaniem jest zaprojektowanie i kolportaż ulotek proekologicznych wśród mieszkańców oraz nawiązanie współpracy z kolejnymi partnerami np. Nadleśnictwem Lubniewice. W kwietniu zaplanowano wyjazd na spotkanie młodzieżowe w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Ziemi. W maju rozpoczniemy prace nad eko- ogórdkiem. Na koniec projektu przygotowany zostanie piknik ekologiczny dla mieszkańców. Na pikniku zostaną również ogłoszone wyniki ekokonkursu, rozdamy też przygotowane na tę okazję eko- torby na zakupy.

Budżet projektu: 10 570,00 zł

Dotacja: 8 420 zł

Rocznik: 2019

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Lubniewice

Miejscowość: Lubniewice

Ulica, nr domu i lokalu: os. Słowiańskie 4 m. 7

Kod pocztowy i Poczta: 69-210 Lubniewice

Województwo: lubuskie

Powiat: sulęciński

Adres strony internetowej: www.biblioteka.lubniewice.pl

Eko zakręceni zapraszają do działania!

Osiedle Słowiańskie 4, 69-210 Lubniewice, Polska

Więcej