Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Odkrywcy – zdobywcy - 2009

Realizowany przez:

Gminny Ośrodek Kultury w Lubaszu

Cel:

Celem projektu jest wyrównywanie szans edukacyjnych młodzieży mieszkającej na terenie gminy Lubasz poprzez rozwijanie umiejętności rozpoznania i wykorzystania lokalnych zasobów historycznych, kulturalnych, przyrodniczych.

Odbiorcy projektu:

Uczestnikami projektu będą przede wszystkim młodzi mieszkańcy gminy, w wieku 13-19 lat, uczniowie szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.

Opis projektu:

Wzorem projektu modelowego Odkrywcy Lokalnych Skarbów młodzi ludzie przeprowadzą diagnozę lokalnych zasobów. Poszukają lokalnych skarbów (spotkania, indywidualne i grupowe wycieczki piesze, rowerowe), wybiorą jeden/kilka skarbów (spotkania, dyskusje, praca grupowa), zaplanują dalsze działania wokół zasobów, które wybrali. Spodziewane efekty: rozwinięcie umiejętności obserwacji i analizy najbliższego otoczenia, skutecznego komunikowania się, opracują informacje o wybranym przez siebie zasobie (spotkania, wizyty w instytucjach kulturalnych, wywiady). Spodziewane efekty: rozwiniecie umiejętności pracy w zespole, korzystania z różnych źródeł informacji, selekcjonowanie wiadomości, ocenianie ich przydatności, weryfikacji, umiejętności komunikacyjnych i organizacyjnych, upowszechnia informacje o nim w lokalnym środowisku w samodzielnie zaprojektowany przez siebie sposób. Spodziewane efekty: zaangażowanie w życie społeczne i kulturalne lokalnej społeczności, inicjowanie zmian w środowisku, wzrost samooceny i poczucia własnej wartości.

Budżet projektu: 9 664 zł zł

Dotacja: 7 000 zł

Rocznik: 2009

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Gminny Ośrodek Kultury w Lubaszu

Miejscowość: Lubasz

Ulica, nr domu i lokalu: ul. Szkolna 2

Kod pocztowy i Poczta: 64-720 Lubasz

Województwo: wielkopolskie

Powiat: czarnkowsko-trzcianecki

Adres strony internetowej: http://www.gok-lubasz.pl

Odkrywcy – zdobywcy

Bolesława Chrobrego 12, 64-720 Lubasz, Polska

Więcej