Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Historyczna planszówka Twoja łamigłówka - 2019

Realizowany przez:

Gminna Biblioteka Publiczna w Wojcieszkowie

Cel:

Celem projektu jest rozwinięcie umiejętności społecznych młodzieży poprzez zdobywanie informacji o lokalnej historii i kulturze, pokonanie barier między pokoleniami poprzez wspólne spotkania młodzieży i seniorów. Młodzi zwiększą umiejętności pracy w grupie, rozwiną umiejętności współpracy z instytucjami, planowania, odpowiedzialności oraz samodzielności w podejmowaniu decyzji z wykorzystaniem własnego potencjału.

Odbiorcy projektu:

grupa 15 osób w wieku 13-19 lat z terenu gminy Wojcieszków.

Opis projektu:

Oś projektu związana jest z historią gminy Wojcieszków, opracowaniem oraz wykonaniem gry planszowej. Młodzież podczas cyklicznych spotkań ustala dokładną tematykę gry, szuka pomysłów, poznaje historię i przyczynia się do tworzenia poszczególnych elementów gry. W pierwszym miesiącu realizacji projektu przeprowadzają spotkania, które przybliżają im podstawowe zasady projektowania gry planszowej. W kolejnym etapie realizacji projektu organizują wycieczki do Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Lublinie, gdzie szukają wiadomości w zbiorach specjalnych, dotyczących historii naszej gminy, które później wykorzystują do stworzenia i wydania wielkoformatowej gry planszowej.

Budżet projektu: 10 200,00 zł

Dotacja: 8 500 zł

Rocznik: 2019

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Gminna Biblioteka Publiczna w Wojcieszkowie

Miejscowość: Wojcieszków

Ulica, nr domu i lokalu: Kościelna 36

Kod pocztowy i Poczta: 21-411 Wojcieszków

Województwo: lubelskie

Powiat: łukowski

Adres strony internetowej: http://www.wojcieszkow.naszabiblioteka.com

Historyczna planszówka Twoja łamigłówka

Kościelna 36, 21-411 Wojcieszków, Polska

Więcej