Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Rosołami nas zwą…. z tego dumni jestesmy - 2019

Realizowany przez:

Gminny Ośrodek Kultury w Stężycy

Cel:

Celem projektu jest wzmocnienie przez młodzież poczucia własnej wartości, nabycie i doskonalenie umiejętności planowania i odpowiedzialności, pozyskiwanie wsparcia społecznego, wzrost jakości komunikacji i pracy w grupie rówieśników i ze starszym pokoleniem oraz współpracy z instytucjami i partnerami.

Odbiorcy projektu:

grupa 12 osób / kl. 7 i 8 i 3 licealistów / z terenu Stężycy i pobliskich wsi.

Opis projektu:

Osią tematyczną projektu jest sztuka teatralna pokazująca dlaczego Stężycę Rosołami zwą, którą młodzi napiszą, wyreżyserują i wystawią na scenie, poprzedzając wyjazdem do teatru w Lublinie. Działania są zaplanowane w oparciu o pomysły młodzieży deklarującej udział w projekcie i są realizowane poprzez zbieranie od starszych osób legend n.t. rosołu, wokół którego krążą różne wersje. Legendy młodzi wydają również w formie broszury. Młodzież we współpracy z Kołem Gospodyń Wiejskich gotuje na zakończenie rosół według starych receptur. Uczestnicy przygotowują spektakl wykorzystując zapisane opowiadania jak też zdjęcia oraz „żywe słowo” osób starszych.

Budżet projektu: 11 390,00 zł

Dotacja: 8 400 zł

Rocznik: 2019

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Gminny Ośrodek Kultury w Stężycy

Miejscowość: Stężyca

Ulica, nr domu i lokalu: ul. Królewska 4

Kod pocztowy i Poczta: 08-540 Stężyca

Województwo: lubelskie

Powiat: rycki

Adres strony internetowej: –

Rosołami nas zwą…. z tego dumni jestesmy

Królewska 4, 08-540 Stężyca, Polska

Więcej