Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Odkrywamy dziedzictwo historyczne i kulturowe Gminy Księżpol - 2019

Realizowany przez:

Gminny Ośrodek Kultury w Księżpolu

Cel:

Celem projektu jest rozwinięcie przez młodzież umiejętności interpersonalnych, zwłaszcza łatwości w nawiązywaniu kontaktów, umiejętności współpracy. Nauczenie asertywności i zdolności wykorzystywania własnego potencjału do aktywnego działania w środowisku lokalnym.

Odbiorcy projektu:

grupa 15 osób w wieku 13-18 lat z terenu miejscowości Korchów Pierwszy i Korchów Drugi, Płusy

Opis projektu:

Osią projektu jest tworzenie mapy o gminie Księżpol, poprzez poznanie jej walorów przyrodniczych i historycznych. Młodzi stają się przewodnikami, organizatorami wydarzeń kulturalnych, badaczami historii, organizują wieczór wspomnień w remizie OSP w Korchowie Pierwszym. Młodzi na wspólnym wieczorku wraz z dziadkami opowiadają historie życia mieszkańców, przedstawiają formy spędzania czasu wolnego przed, w trakcie i po wojnie. W ramach projektu młodzież podejmuje próbę identyfikacji miejsc ze zdjęć, wyznaczają trasę, którą opracowują metodą projektową. Młodzi organizują rajd rowerowy miejscami pamięci historycznej i po miejscach o ciekawych walorach przyrodniczych w Gminie Księżpol. Młodzi przewodnicy opowiadają o atrakcjach i ciekawych miejscach. Efektem projektu jest rajd i wyznaczenie szlaku turystycznego oraz mapa gminy Księżpol z oznakowaniem ważnych miejsc pamięci oraz z bogatą legendą zawierającą opisy miejsc pamięci historycznej oraz ciekawych miejsc przyrodniczych, do których młodzi wykorzystują rysunki oraz fotografie.

Budżet projektu: 8 550,00 zł

Dotacja: 5 100 zł

Rocznik: 2019

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Gminny Ośrodek Kultury w Księżpolu

Miejscowość: Księżpol

Ulica, nr domu i lokalu: Biłgorajska 12 m. 12

Kod pocztowy i Poczta: 23-415 Księżpol

Województwo: lubelskie

Powiat: biłgorajski

Adres strony internetowej: –

Odkrywamy dziedzictwo historyczne i kulturowe Gminy Księżpol

Biłgorajska 12, 23-415 Księżpol, Polska

Więcej