Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Ocalić od zapomnienia - 2009

Realizowany przez:

Dom Kultury Litewskiej w Puńsku

Cel:

Celem naszego projektu jest twórcze wykorzystanie wolnego czasu młodzieży, rozwijanie zainteresowań fotografią, promocja utalentowanej młodzieży w środowisku, zwrócenie uwagi na urok niepowtarzalnych chwil z życia codziennego, kształtowanie kreatywnego myślenia, zdobywanie umiejętności pracy w grupie i współpracy z lokalnymi organizacjami i instytucjami.

Odbiorcy projektu:

W projekcie weźmie udział 30 uczniów zamieszkujących Puńsk i okolice.

Opis projektu:

W pierwszych tygodniach trwania projektu uczestnicy odbędą szkolenia, których podstawowym celem będzie zapoznanie się z wszystkimi funkcjami aparatu cyfrowego i jego obsługa. Przez następne tygodnie poszczególni uczestnicy projektu zajmą się wykonywaniem tematycznych zdjęć artystycznych wyrażających niepowtarzalne, często krótkotrwałe przeżycia, emocje ludzi w różnym wieku (od niemowlęctwa po starość), szukaniem nietypowych, ciekawych, oryginalnych wyrazów twarzy w określonych grupach wiekowych. Kolejnym etapem prac będzie obróbka wykonanych zdjęć. Uczniowie wezmą udział w warsztatach szkolących (prowadzonych przez specjalistów), a po ich zakończeniu dokonają selekcji wykonanych zdjęć oraz przygotują je do prezentacji. Efekty przedstawią uczestnikom projektu na wspólnym spotkaniu. Wtedy najtrafniej odzwierciedlające nasze motto „Ocalić od zapomnienia”, najciekawsze ujęcia zostaną wybrane i przygotowane do wywołania. Po wywołaniu najlepszych fotografii zostanie przygotowana wystawa i prezentacja pracy oraz albumu zdjęć w Domu Kultury Litewskiej.

Budżet projektu: 11 650 zł

Dotacja: 7 000 zł

Rocznik: 2009

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Dom Kultury Litewskiej w Puńsku

Miejscowość: Puńsk

Ulica, nr domu i lokalu: ul. 11 marca 17

Kod pocztowy i Poczta: 16-515 Puńsk

Województwo: podlaskie

Powiat: sejneński

Adres strony internetowej: http://www.punsk-kultura.dl.pl

Ocalić od zapomnienia

Dariusa i Girenasa 2, 16-515 Puńsk, Polska

Więcej