Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

poMOC i marzenia! Zoom na młodych Hrubieszowian - 2019

Realizowany przez:

Miejska Biblioteka Publiczna w Hrubieszowie

Cel:

Celem projektu jest zwiększenie zainteresowania i zaangażowania młodych ludzi sprawami publicznymi na poziomie lokalnym, wyznaczenie standardów działania MRM, wzmocnienie osobiste i kompetencyjne młodych radnych, rozwinięcie kluczowych umiejętności komunikacyjnych młodych ludzi, wzmocnienie poczucia wartości i podniesie samooceny.

Odbiorcy projektu:

grupa 18 osób w wieku 13-19 lat radnych MRM w Hrubieszowie oraz 4 przedstawicieli młodzieży, nie zrzeszonej, angażującej się w działania społeczne.

Opis projektu:

Wiodącym tematem projektu jest wyznaczenie standardów działania MRM i rozwój osobisty jej członków. Praca z radnymi jest prowadzona dwutorowo. Projekt wzmacnia społeczną stronę rozwoju uczestników i obejmuje: 1. Wizytę studyjną do MRG, gdzie uczestnicy mogą zapoznać się z dobrymi praktykami, wymieniają się wrażeniami, inspirują do działania. 2. Warsztaty Kierunek marzenia – określenie indywidualnych celów i wzmocnienie odwagi do ich realizacji. 3. Organizację konsultacji społecznych, konsultacje z młodzieżą w temacie stworzenia przestrzeni dla młodzieży w Miejskiej Bibliotece Publicznej. 4. Spotkania warsztatowe ukierunkowane na kompetencje moderatorów, animatorów kultury i organizatorów – w finale: 5. Dzień Integracji Młodzieży Hrubieszowskiej z udziałem zespołów muzycznych. 6. Organizację Sejmiku Młodzieży w postaci (Nie)Konferencji Młodzi mają głos metodą World Café. Na podsumowanie spotkania młodzi zapraszają popularnego wśród młodzieży Yutubera.

Budżet projektu: 10 625,00 zł

Dotacja: 3 900 zł

Rocznik: 2019

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Miejska Biblioteka Publiczna w Hrubieszowie

Miejscowość: Hrubieszów

Ulica, nr domu i lokalu: 3-go Maja 7 m. a

Kod pocztowy i Poczta: 22-500 Hrubieszów

Województwo: lubelskie

Powiat: hrubieszowski

Adres strony internetowej: mbphrubieszow.pl

poMOC i marzenia! Zoom na młodych Hrubieszowian

Ulica 3-go Maja 7, 22-500 Hrubieszów, Polska

Więcej