Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Uniwersytet Pszczelich Przyjaciół - 2019

Realizowany przez:

Gminna Biblioteka Publiczna w Adamowie

Cel:

Głównym celem projektu jest rozwinięcie umiejętności społecznych młodzieży, poznanie siebie, środowiska lokalnego, wykorzystanie tego co może im sprzyjać, rozpoznanie własnych możliwości organizacyjnych i pracy w grupie, a także pogłębienie świadomości ekologicznej mieszkańców Adamowa, troski o owady pszczołowate oraz nauka postawy szacunku dla środowiska naturalnego.

Odbiorcy projektu:

grupa 12 osób w wieku 13-15 lat z terenu gminy Adamów.

Opis projektu:

Głównym tematem projektu jest problem ekologiczny jakim jest zmniejszenie się liczebności pszczół. Młodzi aktywnie włączają się w przywrócenie populacji pszczół na nowo powstającym w centrum Adamowa „Placu Niedźwiedzim”. Młodzież tworzy na placu warunki sprzyjające bytowaniu pszczół i założeniu ogrodu z roślinami miododajnymi, robią pszczele budki i organizują event pszczeli dla całej społeczności lokalnej, który być może w przyszłości stałby się imprezą cykliczną.

Budżet projektu: 10 500,00 zł

Dotacja: 8 500 zł

Rocznik: 2019

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Gminna Biblioteka Publiczna w Adamowie

Miejscowość: Adamów

Ulica, nr domu i lokalu: ul. Kleeberga 5 m. C

Kod pocztowy i Poczta: 21-412 Adamów

Województwo: lubelskie

Powiat: łukowski

Adres strony internetowej: gbpadamow.naszabiblioteka.com/

Uniwersytet Pszczelich Przyjaciół

Generała Franciszka Kleeberga 46, 21-412 Adamów, Polska

Więcej