Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Szansa na przyszłość - 2019

Realizowany przez:

Rypińskie Stowarzyszenie Rodziców Pomocna Piątka

Cel:

Celem projektu jest wdrożenie młodzieży z niepełnosprawnością intelektualną oraz autyzmem do podejmowania samodzielnych decyzji oraz rozwinięcie zainteresowań i rozeznanie rynku pracy.

Odbiorcy projektu:

grupa 15 osób w wieku 13-19 lat z Zespołu Szkół Nr 5 im. ks Jana Twardowskiego w Rypinie.

Opis projektu:

Osią projektu jest organizowanie przez młodzież zajęć integracyjnych oraz informacyjnych dla potencjalnych pracodawców. Młodzież przy wzajemnym uzupełnianiu się wchodzi w lokalną przestrzeń z promocją swoich walorów jako przyszłych potencjalnych pracowników oraz przeprowadza akcję informacyjną dla społeczeństwa. Młodzież wybiera lokalnych przedsiębiorców, potencjalnych pracodawców, wspólnie tworzą zaproszenia na spotkania, inicjują je, tworzą broszurę informacyjną na temat niepełnosprawności intelektualnej oraz autyzmu. Organizują wyjazdy do zakładów pracy które są okazją do poszerzenia wiedzy młodych ludzi na temat tego jak może wyglądać miejsce pracy, jakie są zadania pracowników itp. Młodzi wydają broszurę informacyjną oraz nagrywa film na temat osób z niepełnosprawnością i ich marzeń o pracy.

Budżet projektu: 10 650,00 zł

Dotacja: 8 400 zł

Rocznik: 2019

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Rypińskie Stowarzyszenie Rodziców Pomocna Piątka

Miejscowość: Rypin

Ulica, nr domu i lokalu: Młyńska 12 m. 12

Kod pocztowy i Poczta: 87-500 Rypin

Województwo: kujawsko-pomorskie

Powiat: rypiński

Adres strony internetowej: –

Szansa na przyszłość

Młyńska 12, 87-500 Rypin, Polska

Więcej