Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Manufaktura smaku - 2019

Realizowany przez:

Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Dąbrowie Chełmińskiej

Cel:

Celem projektu jest rozwinięcie przez młodzież umiejętności interpersonalnych, związanych między innymi z umiejętnościami współpracy, nawiązywania kontaktów, asertywności oraz zwiększenie zdolności wykorzystywania własnego potencjału, aktywnego działania na rzecz innych i podniesienie wiedzy o środowisku lokalnym.

Odbiorcy projektu:

grupa 12-15 osób w wieku 13-19 lat z terenu gminy Dąbrowa Chełmińska.

Opis projektu:

Wiodącym tematem projektu jest kuchnia, a konkretnie dawne regionalne przepisy kulinarne ziemi Chełmińskiej. Propozycje przepisów uczestnicy projektu wyszukują wśród swoich babć, cioć, mam, pań należących do Kół Gospodyń Wiejskich działających na terenie gminy i osób prowadzących gospodarstwa agroturystyczne z regionalną kuchnią. Odbywają się minimum 3 spotkania wspólne: pierwsze – integracyjno – warsztatowe rozpoczynające projekt, drugie – promujące projekt, trzecie – finał projektu. Wybrane potrawy młodzi przygotowują podczas spotkań według przekazanych przepisów, sprawdzają ich historię i związek z regionem. Spotkania są prowadzone w 5 świetlicach wiejskich 2 razy w tygodniu, w mniejszych grupach w celu realizacji projektu zgodnie z zaplanowanym przez siebie harmonogramem i podziałem obowiązków. Młodzież bierze udział w warsztatach motywacyjnych i interpersonalnych, spotykają się z fotografem, grafikiem dowiadują się w jaki sposób należy przygotować i zredagować kalendarz kulinarny. Efektem projektu jest przygotowanie przez młodzież spotkania- finału projektu promującego wydany kalendarz kulinarny połączone z degustacją własnoręcznie przygotowanych potraw.

Budżet projektu: 10 950,00 zł

Dotacja: 8 500 zł

Rocznik: 2019

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Dąbrowie Chełmińskiej

Miejscowość: Dąbrowa Chełmińska

Ulica, nr domu i lokalu: Otowicka 2 m.

Kod pocztowy i Poczta: 86-070 Dąbrowa Chełmińska

Województwo: kujawsko-pomorskie

Powiat: bydgoski

Adres strony internetowej: –

Manufaktura smaku

Otowicka 2, 86-070 Dąbrowa Chełmińska, Polska

Więcej