Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Nauczę się, nauczę innych! - 2019

Realizowany przez:

Stowarzyszenie Aktywni dla Gminy Marciszów

Cel:

Celem projektu jest rozwinięcie przez młodzieży kompetencji społecznych poprzez pracę w grupie, skuteczną komunikację się z instytucjami i osobami, organizację i prowadzenie spotkań promujących aktywny i bezpieczny tryb życia. Młodzi nauczą się rozpoznawać swoje mocne i słabe strony, przełamywać trudności związane z mieszkaniem w małej miejscowości.

Odbiorcy projektu:

grupa 20 osób w wieku 13-19 lat z terenu Gminy Marciszów.

Opis projektu:

Osią projektu jest promocja aktywnego stylu życia, trendu do pracy społecznej i edukacja dot. bezpieczeństwa. Młodzież przeprowadza referaty, prezentacje dotyczące aktywnego, bezpiecznego stylu życia, zachęca do aktywności fizycznej, turystyki i poznawania własnego regionu, uczestniczy w życiu kulturalnym, przeprowadza pokazy podczas imprez kulturalnych; prowadzi rozmowy, redaguje pisma (podania, zaproszenia, podziękowania). Uczestnicy projektu uczą się zachowań, które dot. pierwszej pomocy, przekazują wiedzę przedszkolakom, uczniom, emerytom oraz niepełnosprawnym w formie bajki edukacyjnej dot. bezp. oraz inscenizacji. Uczestnicy aktywnie spędzają czas podczas zaplanowanych spotkań, uczą się podejmować skuteczne działania związane z wizytą w urzędach i instytucjach, co często jest dla nich poważnym wyzwaniem. Trenują pracę w zespole oraz uczą się zmienności ról w grupie – każda osoba jest „szefem” danego spotkania.

Budżet projektu: 10 200,00 zł

Dotacja: 7 500 zł

Rocznik: 2019

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Stowarzyszenie Aktywni dla Gminy Marciszów

Miejscowość: Marciszów

Ulica, nr domu i lokalu: Główna 50 m.

Kod pocztowy i Poczta: 58-410 Marciszów

Województwo: dolnośląskie

Powiat: kamiennogórski

Adres strony internetowej: –

Nauczę się, nauczę innych!

Główna 50, 58-410 Marciszów, Polska

Więcej