Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Poszerzamy horyzonty – od Daguerra do ery komputera - 2009

Realizowany przez:

Centrum Kultury i Rekreacji w Lądku Zdroju

Cel:

Rozwijanie i kształtowanie wrażliwości estetycznej młodzieży poprzez medium fotografii, które jest wszechobecne we współczesnym świecie. Przeprowadzenie grupy młodych ludzi przez historię fotografii w sposób teoretyczny i praktyczny ma na celu wykształcenie u nich wrażliwości na obraz, jego wagę oraz przekaz. Ta przygoda z fotografią o różnych twarzach ma również na celu naukę komponowania obrazu, tworzenia, zachęcenie do poszukiwania pasji i ich realizacji.

Odbiorcy projektu:

Grupa młodzieży z terenu gmin Lądek Zdrój i Stronie Śląskie.

Opis projektu:

Projekt będzie realizowany poprzez edukację kulturalną młodzieży – organizację warsztatów
fotograficznych i stworzenie wystawy prezentującej dokonania twórcze uczestników zajęć.
Tematem wystawy fotograficznej będzie własne środowisko, dom, szkoła, miasto, rodzina, krajobraz i architektura miejsca, w którym żyją. Ma to na celu wspomaganie w młodych ludziach rozwoju i uzdolnień oraz wykształcenie w nich zdolności obserwacji i poszerzanie światopoglądu na temat świata, który ich otacza. Projekt będzie realizowany poprzez warsztaty technik fotograficznych, wykłady teoretyczne, prace w plenerze, organizację wystawy. Efektami działań będą: atrakcyjny program edukacji artystycznej, nabycie umiejętności pracy w rożnych technikach fotograficznych, stworzenie wystawy-syntezy opowieści o własnym Domu i pokazanie jej w 2 ośrodkach kultury w powiecie kłodzkim oraz w Słubicach – w zaprzyjaźnionej galerii.

Budżet projektu: 14 240 zł

Dotacja: 6 700 zł

Rocznik: 2009

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Centrum Kultury i Rekreacji w Lądku Zdroju

Miejscowość: Lądek Zdrój

Ulica, nr domu i lokalu: pl. Staromłyński 5

Kod pocztowy i Poczta: 57-540 Lądek Zdrój

Województwo: dolnośląskie

Powiat: kłodzki

Adres strony internetowej: http://www.ladek.pl

Poszerzamy horyzonty – od Daguerra do ery komputera

ul, Zamenhofa 2, 57-540 Lądek-Zdrój, Polska

Więcej