Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Młodzieżowe #non-fiction - 2019

Realizowany przez:

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Lwówku Śląskim

Cel:

Celem projektu jest nabycie i podniesienie kompetencji społecznych, przy jednoczesnym wykorzystaniu istniejących zasobów lokalnych oraz nabycie przez uczestników umiejętności współpracy w grupie i zdobycie umiejętności komunikacyjnych. Celem projektu jest również umożliwienie młodzieży rozwoju zainteresowań, zdobycia nowych doświadczeń, poznania mieszkańców oraz lokalnego środowiska.

Odbiorcy projektu:

grupa 12 osób w wieku 13-19 lat z terenu z terenu Gminy i Miasta Lwówek Śląski.

Opis projektu:

Tematem przewodnim projektu jest dotarcie do osób, mieszkańców Gminy i Miasta Lwówek Śląski, wyróżniających się swoimi pasjami, zainteresowaniami, historią, osób w różnym wieku oraz sporządzenie na ich temat fotograficznych i literackich reportaży. Główne działania poprzedzone są warsztatami nt. zasad tworzenia reportaży oraz warsztatami wykonywania fotografii reportażowej. Młodzież sama dociera do wybranych osób, przeprowadza z nimi wywiady, które, za zgodą rozmówców, zostają nagrane na zakupione dyktafony. Uczestnicy projektu przygotowują fotorelacje ze spotkań, piszą reportaże oraz organizują wieczór integracyjny, podczas którego młodzież poznają najbardziej znane fotografie świata oraz wybitnych twórców reportażu. Młodzież organizuje wyjazd do telewizji oraz siedziby wydającej prasę, gdzie zapoznają się z pracą reporterską i dziennikarską. Końcowym efektem jest wystawa wielkoformatowych fotografii bohaterów reportaży oraz wydanie publikacji obejmującej literackie relacje z ich życia i twórczości.

Budżet projektu: 11 100,00 zł

Dotacja: 8 500 zł

Rocznik: 2019

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Lwówku Śląskim

Miejscowość: Lwówek Śląski

Ulica, nr domu i lokalu: Plac Wolności 1

Kod pocztowy i Poczta: 59-600 Lwówek Śląski

Województwo: dolnośląskie

Powiat: lwówecki

Adres strony internetowej: http://www.biblioteka.lwowekslaski.pl/

Młodzieżowe #non-fiction

plac Wolności 34, 59-600 Lwówek Śląski, Polska

Więcej