Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Fabryka Kolorów - 2019

Realizowany przez:

Stowarzyszenie Ziemia Krobska

Cel:

Celem projektu jest zdobycie przez młodzież umiejętności społecznych, planowania czasu, działań, pracy własnej i innych, przełamanie bariery w pozyskiwaniu sprzymierzeńców i partnerów wśród osób starszych, przedstawicieli instytucji oraz przedsiębiorców. Młodzież wzmocni się w przekonaniu o własnych mocnych stronach i umiejętnościach, przy jednoczesnym wzmocnieniu umiejętności pracy zespołowej.

Odbiorcy projektu:

Grupa 23 osób w wieku 13-19 lat.

Opis projektu:

Pomysł na realizację projektu powstał w momencie opracowywania diagnozy, zaś poszczególne działania zostały doprecyzowane przez młodzieżową grupą inicjatywną. Tematem wiodącym projektu-jego osią, są kolory. Młodzież „pokoloruje” otoczenie oraz ubarwi własne życie, a kolory wykorzystane zostaną zarówno w kontekście estetycznym jak i emocjonalnym. Młodzież zorganizuje Festiwal kolorów, kolorowy pokaz mody, a także festiwal kolorowych bałwanów, które nauczą ich planowania działań i współpracy. Uczestnicy projektu wykonają dwa klomby kwiatowe, wg własnego pomysłu graficznego, o które systematycznie będą dbać. Zorganizują także dla swoich bliskich kolorowy podwieczorek, poprzedzony warsztatami cukierniczymi, podczas którego młodzież pochwali się kolorowymi, słodkimi wypiekami. Uczestnicy projektu wykonają także wielkoformatowe, drewniane makiety choinek, bałwanów i pisanek, które za zgodą władz gminy ustawione zostaną w mieście Krobi i okolicznych sołectwach. Efektem działań młodzieży będzie również mural oraz grafiki wykonane na szkolnych boiskach. Uczestnicy projektu zorganizują plener malarski oraz wystawę poplenerową, które będą okazją to prezentacji własnych talentów. Wszystkie zaplanowane przedsięwzięcia mają charakter zajęć aktywnych, rozwijających kompetencje i umiejętności młodzieży w sposób zadaniowy.

Budżet projektu: 52640 zł

Dotacja: 40000 zł

Rocznik: 2019

Nitka: Ogólnopolski Konkurs Grantowy

Stowarzyszenie Ziemia Krobska

Miejscowość: Krobia

Ulica, nr domu i lokalu: Prof. J. Zwierzyckiego 1

Kod pocztowy i Poczta: 63-840 Krobia

Województwo: wielkopolskie

Powiat: gostyński

Adres strony internetowej: –

Fabryka Kolorów

prof. Zwierzyckiego 1, 63-840 Krobia, Polska

Więcej