Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Akcja Reaktywacja – ludowe pieśni i przyśpiewki z zapiśnika dziadków - 2019

Realizowany przez:

Biblioteka – Centrum Kultury w Szczuczynie

Cel:

Celem projektu jest rozwinięcie przez młodzież pasji, zainteresowań, rozwinięcie umiejętności interpersonalnych, autoprezentacji, umiejętności pracy z nowoczesnymi technologiami, pobudzenie otwartości, kreatywności; zwiększenie wiedzy o swojej małej ojczyźnie; podniesienie odwagi, wykształcenie odpowiedzialności za podejmowane decyzje, rozwinięcie umiejętności pracy zespołowej i międzypokoleniowej.

Odbiorcy projektu:

Grupa 20 osób w wieku 13-19 lat.

Opis projektu:

Tematem wiodącym, który zepnie poszczególne działania w projekcie będzie zebranie, opracowanie, zabezpieczenie i zaprezentowanie podczas happeningów i koncertu tekstów pieśni i przyśpiewek ludowych. Będzie to reaktywacja utworów często zapomnianych, które są nieznane dla szerszej publiczności, a stanowią nieodłączny element tradycji, tożsamości i historii lokalnej. Młodzież zorganizuje dwa happeningii i koncert na którym zaprezentuje wybrane pieśni i przyśpiewki ludowe; zgromadzi, opracuje i zabezpieczy materiał dla przyszłych pokoleń oraz nagra płyty CD z utworami (+”wkładki” z tekstami) i samym koncertem.

Budżet projektu: 51200 zł

Dotacja: 40000 zł

Rocznik: 2019

Nitka: Ogólnopolski Konkurs Grantowy

Biblioteka – Centrum Kultury w Szczuczynie

Miejscowość: Szczuczyn

Ulica, nr domu i lokalu: Łomżyńska 11

Kod pocztowy i Poczta: 19-230 Szczuczyn

Województwo: podlaskie

Powiat: grajewski

Adres strony internetowej: –

Akcja Reaktywacja – ludowe pieśni i przyśpiewki z zapiśnika dziadków

Łomżyńska 8, 19-230 Szczuczyn, Polska

Więcej