Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Tworzymy e-Muzeum Ziemi Złotoryjskiej - 2019

Realizowany przez:

Stowarzyszenie Nasze Rio

Cel:

Celem projektu jest nabycie przez młodzież umiejętności skutecznego planowania i podjęcie się realizacji przez młodych ważnej dla społeczności inicjatywy (dotykającej tożsamości lokalnej), pobudzenie aspiracji poznawczych i aktywności, dzięki poznaniu różnych środowisk i instytucji, nawiązanie nowych, głębokich więzi rówieśniczych i międzypokoleniowych, rozwinięcie umiejętności kluczowych, takich jak komunikacja, współpraca w grupie, umiejętność pozyskiwania wsparcia, angażowania innych wokół wspólnego, istotnego celu.

Odbiorcy projektu:

Grupa 23 osób w wieku 13-19 lat.

Opis projektu:

Tematem wiodącym jest stworzenie wirtualnego Społecznego e-Muzeum Ziemi Złotoryjskiej, które jest nowatorskim pomysłem promowania wiedzy o lokalnym dziedzictwie, historii, opowieściach i zasobach Złotoryi zarówno dla mieszkańców jak i dla turystów. Młodzież włączy (jako aktywnych współtwórców) szeroką grupę mieszkańców z różnych grup społecznych i wiekowych. Młodzi zaprojektują stronę, zaangażują społeczność do dzielenia się zawartością swoich szuflad i wspomnieniami, przeszkolą użytkowników, nagrają wspomnienia i audiotracki z trasami spacerów po mieście, zorganizują bardzo mocną akcję promocyjną z wykorzystaniem gry miejskiej i ambientowej (niestandardowej komunikacji) np. flash mobów i innych kreatywnych działań.

Budżet projektu: 71150 zł

Dotacja: 37000 zł

Rocznik: 2019

Nitka: Ogólnopolski Konkurs Grantowy

Stowarzyszenie Nasze Rio

Miejscowość: Złotoryja

Ulica, nr domu i lokalu: Hoża 4

Kod pocztowy i Poczta: 59-500 Złotoryja

Województwo: dolnośląskie

Powiat: złotoryjski

Adres strony internetowej: http://naszerio.pl

Tworzymy e-Muzeum Ziemi Złotoryjskiej

Hoża 2, 59-500 Złotoryja, Polska

Więcej