Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Time4Us-y&Przestrzeń - 2019

Realizowany przez:

Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych Razem

Cel:

Celem projektu jest rozwój kompetencji społecznych młodzieży, w szczególności rozwój samodzielności w zakresie skutecznego planowania, wyznaczania i realizowania celów, tworzenia harmonogramów. Ważne będzie rozwinięcie umiejętności efektywnej pracy w różnych grupach, skuteczna komunikacja i współpraca z innymi ludźmi, instytucjami oraz wzmocnienie mocnych stron młodych.

Odbiorcy projektu:

Grupa 20-25 osób w wieku 13-19 lat.

Opis projektu:

Tematem przewodnim projektu są sami młodzi ludzie, tzw. Time4Us-y, którzy planują, budują, organizują i promują swą przestrzeń. Projekt to czas wejścia młodych w przestrzeń lokalną i stworzenie Młodzieżowego Miasteczka, miejsca, ich własnego azylu. Młodzi ludzie przeprowadzą 3 wyjazdowe kampanie społeczne „Perełki Dolnego Śląska”- występy flash mob na rynkach innych miast lub w galeriach, przygotują Past &Future Day – wydarzenie dla mieszkańców, podczas którego przedstawią wizualizacje obiektów, miejsc w oparciu o fakty historyczne, w połączeniu z przyszłościowym spojrzeniem na ich potencjalny rozwój, stworzą młodzieżowy przewodnik turystyczny i film promocyjny o zabytkach i atrakcjach miejscowości i zorganizują Youth Day-wydarzenie młodzieżowe w formie wycieczki po okolicy i pikniku połączonego z otwarciem Młodzieżowego Miasteczka, grillem, imprezą integracyjno-prezentacją: teren, mural, opracowaną ścieżkę zdrowia i będącego czasem na zabawy i rozmowy inicjujące tematy do przyszłych działań młodzieży.

Budżet projektu: 50000 zł

Dotacja: 40000 zł

Rocznik: 2019

Nitka: Ogólnopolski Konkurs Grantowy

Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych Razem

Miejscowość: Stolec

Ulica, nr domu i lokalu: – 101 m. –

Kod pocztowy i Poczta: 57-200 Stolec

Województwo: dolnośląskie

Powiat: ząbkowicki

Adres strony internetowej: –

Time4Us-y&Przestrzeń

Stolec 97, 57-200, Polska

Więcej