Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

W poszukiwaniu zaginionej wioski - 2018

Realizowany przez:

Stowarzyszenie Działań Lokalnych – Spichlerz

Cel:

Celem projektu jest rozwinięcie przez młodzież umiejętności społecznych, pokazanie młodym ludziom wartości, jakie kryje w sobie mieszkanie w Czernicy i Łukowie Śląskim oraz nauczenie ich odpowiedzialnego opowiadania o tajemnicach, historiach i nieistniejących przestrzeniach.

Odbiorcy projektu:

Grupa 20 osób w wieku 13 – 19 lat z terenu gminy Gaszowice.

Opis projektu:

Osią projektu są działania mające na celu opracowanie przez młodzież scenariuszy 3 tras spacerowych tzw. spacerowników – w których młodzież opisuje nieistniejące przestrzenie wsi. W tym celu młodzież bierze udział w warsztacie poznawczym, przygotowanym metodami animacyjnymi, młodzieży zapoznaje się z wsią jakiej już nie widać, poznaje historię nieistniejących już miejsc, tajemnic, zawodów, domowych gospodarstw. Młodzież organizuje wyjazd integracyjny do historycznych escap roomów w okolice Dolnego Śląska, krainy zaginionych zamków i pałaców oraz w oparciu o opracowane scenariusze młodzież prowadzi 3 spacery zapraszając do udziału mieszkańców i turystów.

Budżet projektu: 9 520 zł. zł

Dotacja: 8 500 zł. zł

Rocznik: 2018

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Stowarzyszenie Działań Lokalnych – Spichlerz

Miejscowość: Czernica

Ulica, nr domu i lokalu: Wolności 58

Kod pocztowy i Poczta: 44-282 Czernica

Województwo: śląskie

Powiat: rybnicki

Adres strony internetowej: www.sdlspichlerz.pl

W poszukiwaniu zaginionej wioski

Wolności 58, 44-282 Czernica, Polska

Więcej