Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Pamiątka z gminy Wąpielsk - 2009

Realizowany przez:

Gminna Biblioteka Publiczna w Wąpielsku

Cel:

Celem projektu jest promocja gminy Wąpielsk, a konkretnie przygotowanie pamiątek (widokówki i folder zaprojektowane przez młodzież) dla turystów odwiedzających liczne w okolicy zamki i dwory. Naszym celem jest aktywizacja młodzieży w celu głębszego poznania środowiska lokalnego, zachęta do działań na rzecz własnego regionu, podniesienie wiedzy z zakresu technik multimedialnych i ich praktycznego wykorzystania oraz zdobycie lub rozwój umiejętności manualnych.

Odbiorcy projektu:

Chętna młodzież w wieku 13-16 lat.

Opis projektu:

Projekt zakłada zajęcia informatyczne, na których młodzi zaprojektują widokówki i folder, zajęcia plastyczne, gdzie młodzi namalują obrazy służące później jako wzory dla widokówek, ręcznie spróbują wykonać widokówki i inne. Będzie konkurs wiedzy o gminie. Zapewnimy młodzieży atrakcyjna ofertę zajęć, umożliwimy wykazanie się inicjatywą (pomysły na pamiątki). Młodzi swoje pomysły będą konsultować z UG w Wąpielsku i miejscowym księdzem. Młodzież będzie miała możliwość poznania dziedzictwa kulturowego gminy w sposób bezpośredni (wycieczki po terenie gminy, wizyty w bibliotekach, wyjazd do muzeum). Zajęcia plastyczne i informatyczne będą dla młodzieży w formie cyklicznych spotkań (co 2tyg.) prowadzonych przez informatyka i plastyka. Efektem projektu będzie zainteresowanie młodzieży historią regionu, powstanie pamiątek (widokówek + broszurki), nauczenie młodzieży umiejętności współpracy z miejscowymi ludźmi, lokalnymi instytucjami.

Budżet projektu: 8 539,50 zł zł

Dotacja: 6 800 zł

Rocznik: 2009

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Gminna Biblioteka Publiczna w Wąpielsku

Miejscowość: Wąpielsk

Ulica, nr domu i lokalu: Wąpielsk

Kod pocztowy i Poczta: 87-337 Wąpilsk

Województwo: kujawsko-pomorskie

Powiat: rypiński

Pamiątka z gminy Wąpielsk

Wąpielsk 61, 87-337, Polska

Więcej