Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Bo starszy czy młody do boju gotowy - 2018

Realizowany przez:

Ochotnicza Straż Pożarna w Nietążkowie

Cel:

Celem projektu jest przygotowanie młodych ludzi do rywalizacji w zawodach sportowo pożarniczych, rozwinięcie ich umiejętności społecznych takich jak umiejętności pracy zespołowej, skutecznej komunikacji, współpracy, planowania i samoorganizacji.

Odbiorcy projektu:

Grupa 20 osób w wieku 13-17 lat z Nietążkowa i Śmigla.

Opis projektu:

Tematem wiodącym projektu jest szkolenie w zakresie posiadanego sprzętu z jakim pracuje strażak, ukończenie kursu z pomocy przedmedycznej oraz umożliwienie obcowania młodzieży ze strażackim środowiskiem podczas zawodów i obozu. Działania mają kilka etapów. Najpierw młodzi ludzie w remizie poznają sprzęt z jakim pracuje strażak OSP. Poprzez organizowane zabawy w terenie młodzież używa poznane im elementy do rozwiązania zagadek strażackich. Młodzież przechodzi kurs z pierwszej pomocy przedmedycznej i otrzymują certyfikat jego ukończenia. Młodzi przygotowują się do wzięcia udziału w zawodach sportowo pożarniczych oraz uczestnictwie w gminnym i powiatowym dniu strażaka. Poznają pracę ratownictwa wodno-nurkowego oraz biologiczno-chemiczne zagrożenia podczas wyjazdu do innych jednostek PSP. Ostatnim działaniem w którym uczestniczy młodzież projektu jest 5dniowy obóz strażacki, podczas którego poprzez naukę i zabawę stają się prawdziwymi strażakami i otrzymują stosowne odznaczenie.

Budżet projektu: 16 750 zł. zł

Dotacja: 8 500 zł. zł

Rocznik: 2018

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Ochotnicza Straż Pożarna w Nietążkowie

Miejscowość: –

Ulica, nr domu i lokalu: Boczna 15

Kod pocztowy i Poczta: 64-030 Nietążkowo

Województwo: wielkopolskie

Powiat: kościański

Adres strony internetowej: –

Bo starszy czy młody do boju gotowy

Boczna 7, 64-030 Nietążkowo, Polska

Więcej