Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Dziennikarskim Okiem po Gminie Witkowo - 2018

Realizowany przez:

Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły w Witkowie

Cel:

Celem projektu jest rozwinięcie przez młodzież umiejętności społecznych takich jak umiejętności pracy w grupie, skutecznej komunikacji, planowania, zdobywania i opracowywania informacji, zarządzania swoim czasem oraz pozyskiwania wsparcia społecznego.

Odbiorcy projektu:

Grupa 15 osób w wieku 13-18 lat z terenu gminy Witkowo

Opis projektu:

Oś tematyczna projektu jest bezpośrednio związana z prowadzeniem lokalnego portalu informacyjnego, który po zakończeniu projektu stanie się filarem do rozbudowy lokalnych mediów. Młodzież uczestniczy w cyklicznych spotkaniach i warsztatach z zawodowymi dziennikarzami, grafikami, specjalistami od językoznawstwa czy tworzenia informacyjnych portali internetowych, dodatkowo we współpracy z partnerami młodzi uczestniczą w zajęciach w studiu lokalnego radia oraz siedzibie lokalnej gazety. Młodzież ma nowe spojrzenie na otaczające ich środowisko oraz dostarczają społeczeństwu rzetelnej i obiektywnej informacji. Podczas zajęć i własnych prób aktywności dziennikarskiej uczestnicy zdobywają informacje o swoim najbliższym otoczeniu, poszukują istotnych źródeł informacji, poznają osoby z instytucji odpowiedzialnych za konkretne decyzje i działania w ich społeczności. Finałem projektu jest publiczna wystawa prac fotograficznych uczestników projektu.

Budżet projektu: 11 280 zł. zł

Dotacja: 8 500 zł. zł

Rocznik: 2018

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły w Witkowie

Miejscowość: –

Ulica, nr domu i lokalu: Zielona 4B

Kod pocztowy i Poczta: 62-230 Witkowo

Województwo: wielkopolskie

Powiat: gnieźnieński

Adres strony internetowej: spsww.pl

Dziennikarskim Okiem po Gminie Witkowo

Zielona 4B, 62-230 Witkowo, Polska

Więcej