Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Rogal Świętomarciński kontra Currywurst - 2018

Realizowany przez:

Stowarzyszenie Młodzi dla Wsi

Cel:

Celem projektu jest rozwinięcie kompetencji społecznych i integracja młodzieży wiejskiej przez poznanie życia i rozwiązań technicznych w mieście oraz nauka tradycyjnych dań wielkopolskich i brandenburskich, realizowana w wersji niemiecko- i angielskojęzycznej.

Odbiorcy projektu:

Grupa 19 osób w wieku 13-19 lat.

Opis projektu:

Osią projektu są spotkania kulinarne, podczas których młodzież w dwóch grupach przygotowuje potrawy wielkopolskie i dania brandenburskie. Młodzi pozyskują przepisy, zdobywają informacje dotyczące tradycji powstania dań, kalkulują wydatki zakupu składników do wykonania potraw i pracują nad tłumaczeniami wybranych przepisów kulinarnych. Uczestnicy przygotowują wydanie przepisów w formie fotoksiążki w języku angielskim i niemieckim. Celem zapoznania się z tradycją wypieku poznańskiego rogala i narodowej przekąski Currywurst, młodzież samodzielnie planuje i organizuje wyjazd do Poznania i do Berlina. Zamawiają bilety do muzeów w języku polskim i niemieckim, kupują bilety kolejowe do Poznania, organizują przejazd do Berlina, dbając o szczegółowy program każdego z wyjazdów. Młodzież dokumentuje działania, nagrywa krótkie filmy i wykonuje zdjęcia, promując działania na Fanpage’u stowarzyszenia, a efekty swoich aktywności prezentują podczas eventu, połączonego z pokazem potraw i prezentacją fotoksiążki.

Budżet projektu: 10 400 zł. zł

Dotacja: 8 500 zł. zł

Rocznik: 2018

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Stowarzyszenie Młodzi dla Wsi

Miejscowość: –

Ulica, nr domu i lokalu: Chełst 57

Kod pocztowy i Poczta: 64-733 Chełst

Województwo: wielkopolskie

Powiat: czarnkowsko-trzcianecki

Adres strony internetowej: –

Rogal Świętomarciński kontra Currywurst

Chełst 57, 64-734, Polska

Więcej