Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Strażak w grafice - 2018

Realizowany przez:

Ochotnicza Straż Pożarna w Radziłowie

Cel:

Celem projektu jest podniesienie umiejętności interpersonalnych wśród młodzieży, zdobycie wiedzy i umiejętności w zakresie udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, zwiększenie pewności siebie młodych osób i poprawę ich zdolności nawiązywania kontaktów.

Odbiorcy projektu:

grupa 12 osób w wieku 13-19 lat z terenu gminy Radziłów

Opis projektu:

Osią projektu jest organizacja warsztatów graficznych i zajęć edukacyjnych z zakresu zagrożeń: ogień, woda, powietrze, ziemia i udzielania pierwszej pomocy. Młodzież wykorzystując nabyte umiejętności wykonuje plakaty i plansze, stanowiące tło do pokazów dla młodszego rodzeństwa, rodziców, dziadków, społeczności szkolnej z zakresu udzielania pierwszej pomocy oraz przeciwdziałania zagrożeniom. Młodzi samodzielnie projektują opaski, breloki, kamizelki ostrzegawcze i znajdują firmy do realizacji ich zamówień. Młodzież przygotowuje plakaty i informacje o projekcie, ogłasza konkurs dla uczniów szkół gminnych na pracę graficzną obrazującą postać – STRAŻAKA, przygotowuje wieczory filmowe dla chętnych mieszkańców w tle z wyczynami i życiem strażaka, negocjują nieodpłatne użyczenie pomieszczeń w Urzędzie Gminy i dbają o niezbędne zgody (Zaiks). Na zakończenie projektu młodzi organizują spotkanie dla wszystkich chętnych mieszkańców z pokazem nabytych umiejętności i nauką przybyłych gości udzielania pierwszej pomocy.

Budżet projektu: 11 860 zł. zł

Dotacja: 8 500 zł. zł

Rocznik: 2018

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Ochotnicza Straż Pożarna w Radziłowie

Miejscowość: Radziłów

Ulica, nr domu i lokalu: Plac 500 lecia 15

Kod pocztowy i Poczta: 19-213 Radziłów

Województwo: podlaskie

Powiat: grajewski

Adres strony internetowej: osp.radzilow.pl

Strażak w grafice

500-lecia 14, 19-213 Radziłów, Polska

Więcej