Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Młodym okiem w przeszłość - 2009

Realizowany przez:

Gminna Biblioteka Publiczna w Kłodawie

Cel:

Poznanie dziejów okolicznych miejscowości poprzez nabycie dodatkowej wiedzy antropologiczno – kulturowej, ściśle związanej z zamieszkiwaną przestrzenią. Otwarcie się na pozaszkolny aspekt badań historycznych, tj. sztukę sepulkralną, jej cechy i symbolikę. Unaocznienie różnorodności etnologicznej regionu jako wyraz integracji i akceptacji oraz współtworzenia kultury europejskiej. Empiryczna ocena środowiska, mająca na celu zbudowanie szacunku dla innych nacji z jednoczesnym poczuciem związku z własną kulturą narodową.

Odbiorcy projektu:

Grupa 24 osób w wieku 13-19 lat z gminy Kłodawa.

Opis projektu:

W pierwszej fazie działań uczestnicy zapoznają się z podstawowymi zagadnieniami z zakresu sztuki funeralnej, samodzielnie będą poszukiwać informacji, a następnie prezentować zebrane wiadomości. Zostaną podzieleni na trzy 8-osobowe grupy i losowo przyjęci do sekcji (fotograficznej, filmowej, bądź dokumentacyjnej). W drugiej fazie projektu będą się odbywać wycieczki badawcze do poszczególnych wsi, tj. miejscowości, gdzie utworzono lapidaria oraz Mironic (wsi pocysterskiej) i Marzęcina. Kolejnym krokiem będą 1-dniowe wycieczki do Wrocławia, gdzie nastolatkowie zwiedzą Muzeum Sztuki Cmentarnej, Ossolineum, Uniwersytet Wrocławski oraz do Berlina, gdzie planuje się zwiedzenie Pergamonu. Efektem powyższych działań będzie zgromadzenie dokumentacji opisowej oraz fotograficzno-filmowej współpracujących ze sobą grup. Prace powstałe podczas trwania projektu zostaną zaprezentowane w formie wystawy w Gminnej Bibliotece Publicznej w Kłodawie. Najciekawsze zdjęcia będą nagrodzone i opublikowane w 'Kłodawskich Wieściach’.

Budżet projektu: 9 400 zł zł

Dotacja: 7 000 zł

Rocznik: 2009

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Gminna Biblioteka Publiczna w Kłodawie

Miejscowość: Kłodawa

Ulica, nr domu i lokalu: ul. Gorzowska 22

Kod pocztowy i Poczta: 66-415 Kłodawa

Województwo: lubuskie

Powiat: gorzowski

Adres strony internetowej:

Młodym okiem w przeszłość

Gorzowska 11, 66-415 Kłodawa, Polska

Więcej