Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Kęty na Talerzu – słodka historia - 2018

Realizowany przez:

Dom Kultury w Kętach

Cel:

Celem projektu jest rozwinięcie kompetencji społecznych młodych ludzi w zakresie komunikacji, otwarcia się na drugiego człowieka, wzmocnienie pewności siebie jako twórcy i reprezentanta spójnej grupy rówieśniczej, poznanie siebie, swojej miejscowości dosłownie i w przenośni od kuchni.

Odbiorcy projektu:

Grupa 16 osób w wieku 13-19 lat z terenu miasta Kęty oraz okolicznych miejscowości.

Opis projektu:

Wiodącym tematem projektu jest kuchnia, a konkretnie desery, których propozycje (przepisy) uczestnicy projektu planują wyszukać wśród nie tylko swoich babć i cioć, ale również wśród rówieśników oraz kęckich kawiarni i restauracji. Wybrane desery młodzież przygotowuje, sprawdza i wzbogaca uzasadnieniem ich związku z historią rodzinnego miasta. W tym celu młodzież bierze udział w warsztatach kulinarnych, wizytach w piekarni, cukierni i spotkaniach instruktażowych pań z Koła Gospodyń Wiejskich. Młodzież uczestniczy w spotkaniach z lokalnymi autorami, grafikiem, fotografem oraz przedstawicielem miejscowej księgarni, dowiaduje się jak mają przygotować zebrane materiały do wydruku broszurki. Efektem projektu jest przygotowana przez młodzież premiera mini książki kucharskiej połączona z degustacją zawartych w niej deserów.

Budżet projektu: 13 745 zł. zł

Dotacja: 8 500 zł. zł

Rocznik: 2018

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Dom Kultury w Kętach

Miejscowość: Kęty

Ulica, nr domu i lokalu: Żwirki i Wigury 2a

Kod pocztowy i Poczta: 32-650 Kęty

Województwo: małopolskie

Powiat: oświęcimski

Adres strony internetowej: http://www.domkultury.kety.pl

Kęty na Talerzu – słodka historia

Tadeusza Kościuszki 16, 32-650 Kęty, Polska

Więcej