Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

A ja chciałbym to co cenne ocalić od zapomnienia… - 2018

Realizowany przez:

Stowarzyszenie Dobroczynne Iskierka Nadziei w Czchowie

Cel:

Celem projektu jest nabycie przez młodzież umiejętności zdobywania informacji o lokalnej historii, tradycji oraz postaciach historycznie związanych z gminą, a także nabycie umiejętności pracy zespołowej, współpracy z innymi oraz współpracy z instytucjami i partnerami, a także doskonalenie umiejętności planowania i odpowiedzialności, przy jednoczesnej realizacji swoich zainteresowań z wykorzystaniem własnego potencjału.

Odbiorcy projektu:

Grupa 18 osób w wieku od 16 -19 lat z terenu okolic Czchowa.

Opis projektu:

Tematem przewodnim projektu jest zachowanie pamięci o osobach, wydarzeniach, tradycji, przepisach kulinarnych, charakterystycznych dla gminy Czchów, okolic i jej mieszkańców. Metodą pracy w projekcie jest odkrywanie cennego dziedzictwa poprzez samodzielne spotkania młodzieży z przedstawicielami instytucji kultury, parafii, urzędów oraz rozmowy z mieszkańcami. Młodzież pozyskuje podczas spotkań informacje, fotografie, przepisy kulinarne, pisze opowiadania i felietony o gminie i regionie i na bieżąco publikuje je na blogu internetowym prowadzonym przez uczestników. Dodatkowo młodzież przygotowuje historyczną grę miejską, historyczną inscenizację, którą młodzi prezentują w ramach podsumowania projektu.

Budżet projektu: 10 940 zł. zł

Dotacja: 8 500 zł. zł

Rocznik: 2018

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Stowarzyszenie Dobroczynne Iskierka Nadziei w Czchowie

Miejscowość: Czchów

Ulica, nr domu i lokalu: ul. Sądecka 187

Kod pocztowy i Poczta: 32-863 Tymowa

Województwo: małopolskie

Powiat: brzeski

Adres strony internetowej: brak

A ja chciałbym to co cenne ocalić od zapomnienia…

Sądecka 195, 32-860 Czchów, Polska

Więcej