Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Betonowym szlakiem - 2018

Realizowany przez:

Gminne Centrum Kultury Czytelnictwa i Sportu w Bochni z siedzibą w Łapczycy

Cel:

Celem projektu jest rozwinięcie umiejętności społecznych oraz twórczego spędzania wolnego czasu poprzez zaangażowanie młodzieży do wspólnych działań na rzecz małej ojczyzny.

Odbiorcy projektu:

Grupa 16 osób w wieku 13-19 lat z terenu gminy Bochnia.

Opis projektu:

Tematem projektu jest przybliżenie historii istniejących na terenie gminy bunkrów i umocnień wojennych. W ramach działań młodzież bierze udział w warsztatach historycznych i pracując z historykiem wykonuje mapę ścieżki z historycznymi umocnieniami. Przy pomocą rodziców oraz sympatyków bunkrów, uczestnicy odnajdują w terenie bunkry, odkopują, oczyszczają ze śmieci, zabezpieczają wejścia do bunkrów, wjazd na wał (zamontowanie metalowej kraty) i montują tablice informacyjne. Młodzież organizuje spacer historyczny dla swoich rówieśników i mieszkańców, przedstawiają efekty swojej pracy i przekazują wykonane mapy. Zakończenie projektu odbywa się w formie imprezy plenerowej o charakterze wojskowym z pokazem mundurów i broni z II wojny światowej

Budżet projektu: 14 120 zł. zł

Dotacja: 8 500 zł. zł

Rocznik: 2018

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Gminne Centrum Kultury Czytelnictwa i Sportu w Bochni z siedzibą w Łapczycy

Miejscowość: Łapczyca

Ulica, nr domu i lokalu: Łapczyca 334

Kod pocztowy i Poczta: 32-744 Łapczyca

Województwo: małopolskie

Powiat: bocheński

Adres strony internetowej: www.gck.bochnia.pl

Betonowym szlakiem

Łapczyca 33, 32-744 Siedlec, Polska

Więcej