Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Twarze powiatu wieruszowskiego - 2018

Realizowany przez:

Powiatowa Biblioteka Publiczna w Wieruszowie

Cel:

Celem projektu jest poznanie przez młodzież lokalnego środowiska, wzmocnienie tożsamości międzypokoleniowej, poznanie i wzrost wiedzy o ludziach i miejscu, w którym mieszkają oraz przedstawienie ich historii za pomocą filmu.

Odbiorcy projektu:

Grupa 15 osób w wieku 16-18 lat uczniów LO w Wieruszowie.

Opis projektu:

Tematem wiodącym projektu jest realizacja przez młodzież cyklu filmów o znanych i mniej znanych mieszkańcach powiatu wieruszowskiego (poeci, malarze, rzeźbiarze, miłośnicy regionu, muzycy, regionaliści, itp.). Młodzież poznaje tajniki pracy z kamerą, uczestniczy w warsztatach filmowo- fotograficznych i dziennikarskich, organizuje wyjazd studyjny do ośrodka telewizji w ramach którego zapoznaje się z zapleczem telewizyjnym. Podczas cyklicznych spotkań młodzież opracowuje scenariusz, wybiera formę prezentacji mieszkańców w filmie, samodzielnie zajmie się obróbką i montażem. Młodzież przygotowuje premierę filmu „Twarze powiatu wieruszowskiego”, organizuje wystawę prac artystów, bohaterów filmu, organizuje mini recital i uroczyście wydaje publikację podsumowującej projekt.

Budżet projektu: 11 450 zł. zł

Dotacja: 8 500 zł. zł

Rocznik: 2018

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Powiatowa Biblioteka Publiczna w Wieruszowie

Miejscowość: Wieruszów

Ulica, nr domu i lokalu: Ludwika Waryńskiego 11

Kod pocztowy i Poczta: 98-400 Wieruszów

Województwo: łódzkie

Powiat: wieruszowski

Adres strony internetowej: http://www.pbp-wieruszow.pl/

Twarze powiatu wieruszowskiego

Waryńskiego 11, 98-400 Wieruszów, Polska

Więcej