Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Bardo.Szopka - 2009

Realizowany przez:

Biblioteka Publiczna w Bardzie

Cel:

Celem projektu jest przeprowadzenie działań, których efektem będzie pakiet promocyjny związany z szopką bardzką. W trakcie projektu młodzież wzmocni swoje poczucie wartości jako mieszkańców miejsca o niezwykłych walorach kulturowych i dostrzeże jego walor promocyjny.

Odbiorcy projektu:

Młodzież z terenu Barda i okolic

Opis projektu:

Wydanie folderu pt. „Bardo. Szopka”, nawiązującego do tego dziedzictwa kulturowego w aspekcie tradycji szopek sudeckich będzie efektem warsztatów dziennikarskich, w czasie których zostaną też wydane systemem roboczym gazetki. Uczestnicy warsztatów ceramicznych będą tworzyć pamiątkę ceramiczną z wizerunkiem bazyliki bardzkiej i logotypem Przeglądu. Odbędzie się też konkurs na projekt kartki promocyjnej pn. „Bardo. Szopka”, którego efektem będzie wystawa oraz profesjonalne wydanie najlepszej kartki. Kolejna grupa młodzieży we współpracy z KGW w Brzeźnicy zajmie się w czasie warsztatów produkcją szopek piernikowych. Grupa teatralno-plastyczna przygotuje widowisko na motywach opowiadania „Bardo. Szopka” Olgi Tokarczuk, które zostanie wystawione w czasie świętowania projektu. Spotkanie z autorką opowiadania, zaplanowane na początku projektu, ma na celu jego promocję i zachętę do uczestnictwa i pomocy.

Budżet projektu: 9 670 zł zł

Dotacja: 7 000 zł

Rocznik: 2009

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Biblioteka Publiczna w Bardzie

Miejscowość: Bardo

Ulica, nr domu i lokalu: Kolejowa 12

Kod pocztowy i Poczta: 57-256 Bardo

Województwo: dolnośląskie

Powiat: ząbkowicki

Adres strony internetowej: –

Bardo.Szopka

Kościelna 6, 57-330 Szczytna, Polska

Więcej