Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Z tradycją w przyszłość - 2007

Realizowany przez:

Gminna Biblioteka Publiczna w Miejscu Piastowym

Cel:

Projekt ma na celu edukację regionalną młodzieży gimnazjalnej. Ma służyć poznawaniu dziedzictwa kulturowego, regionalnych wartości, poprzez połączenie techniki komputerowej i tradycji. Ma pobudzać zainteresowania własnym regionem, wzmocnić poczucie odpowiedzialności za swoje środowisko, gotowość uczestniczenia w rozwiązywaniu problemów swojej społeczności, oraz uczyć szacunku do osób starszych.

Odbiorcy projektu:

Grupa uczniów Publicznego Gimnazjum w Miejscu Piastowym, w wieku od 13 do 16 lat. Wiadomość o warsztatach dotrze do zainteresowanych poprzez plakaty, które rozpowszechnione zostaną na terenie miejscowości. O możliwości udziału w projekcie, młodzież zostanie również poinformowana bezpośrednio w szkole przez nauczycieli.

Opis projektu:

Projekt ma na celu edukację regionalną młodzieży gimnazjalnej. Służy poznawaniu dziedzictwa kulturowego, regionalnych wartości, poprzez połączenie techniki komputerowej i tradycji.W projekcie udział bierze grupa młodzieży (ok. 20 osób na każdym z 5 warsztatów), oraz nauczyciele, rodzice, seniorzy, pracownicy biblioteki, członkowie loklanych organizacji społecznych. Pobudzanie aktywności młodzieży odbywa się poprzez praktyczną naukę rękodzieła artystycznego: rzeźbiarstwa, szydełkowania, haftu oraz poznanie regionalnych tradycji kulinarnych. Projekt uświadamia uczniom jak ważne jest zachowanie i kultywowanie tradycji regionalnych. Planowane są również zajęcia w ramach, których stworzony zostanie multimedialny katalog rzemiosła. Efekty działań zostaną zaprezentowane społeczności lokalnej podczas spotkania, na którym odbędzie się wystawa eksponatów rękodzieła ludowego, a także pokaz prezentacji wykonanej przez uczniów podczas trwania projektu. Realizacja projektu powoduje, że uczniowie wzmocnia wiarę w swoje możliwości i sens angażowania się w życie społeczne swojej miejscowości.

Budżet projektu: 8 620,00 zł

Dotacja: 5 800,00 zł

Rocznik: 2007

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Gminna Biblioteka Publiczna w Miejscu Piastowym

Miejscowość: Miejsce Piastowe

Ulica, nr domu i lokalu: ul. Dukielska 2a

Kod pocztowy i Poczta: 38-430 Miejsce Piastowe

Województwo: podkarpackie

Powiat: krośnieński

Adres strony internetowej: –

Z tradycją w przyszłość

Jana Pawła II 1, 38-430 Miejsce Piastowe, Polska

Więcej