Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Regionalny wachlarz smaków - 2018

Realizowany przez:

Stowarzyszenie Pozytywnie Zakręceni

Cel:

Celem projektu jest rozwinięcie przez młodzieży umiejętności pracy zespołowej, komunikacji i współpracy międzyludzkiej, samodzielnego myślenia, odpowiedzialności, kreatywności, empatii oraz poznanie swoich mocnych i słabych stron.

Odbiorcy projektu:

Grupa 12 osób w wieku 13-19 lat z terenu gminy Sępólno Krajeńskie.

Opis projektu:

Wiodącym tematem projektu są zajęcia kulinarne, dzięki którym młodzi ludzie poznają dorobek kulturalny swojego regionu, specjały kuchni charakteryzujące Pomorze i Kujawy oraz poznają lokalny folklor. Podczas warsztatów i wyjazdów edukacyjnych młodzi poznają i opracowują techniki przyrządzania rozmaitych dań z kuchni regionu, przyrządzają potrawy i zapoznają się z lokalną historią. Młodzież tworzy własną książkę kulinarną, a na zakończenie projektu organizuje Piknik rodzinny dla mieszkańców, którego główną atrakcją jest prezentacja i degustacja przygotowywanych przez młodych dań i przekąsek. Dodatkowo w ramach projektu młodzi na rynku w Sępólnie Krajeńskim organizują poczęstunek dla mniej zamożnych osób.

Budżet projektu: 12 300 zł. zł

Dotacja: 8 500 zł. zł

Rocznik: 2018

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Stowarzyszenie Pozytywnie Zakręceni

Miejscowość: Skarpa

Ulica, nr domu i lokalu: Skarpa 13 m. 4

Kod pocztowy i Poczta: 89-400 Skarpa

Województwo: kujawsko-pomorskie

Powiat: sępoleński

Adres strony internetowej: –

Regionalny wachlarz smaków

Skarpa 13, 89-400, Polska

Więcej