Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Maraton Patriotyczny - 2018

Realizowany przez:

Stowarzyszenie Fachury Kultury

Cel:

Celem projektu jest rozwinięcie przez młodzieży kompetencji społecznych, takich jak umiejętność pracy w grupie, współpracy z innymi osobami, organizacjami, środowiskiem lokalnym, umiejętność dzielenia się zdobytymi zasobami i wiedzą, umiejętność integracji środowiska, umiejętności organizacyjne i mediacyjne oraz podniesienie świadomości własnych zdolności i talentów.

Odbiorcy projektu:

Grupa 12 osób w wieku 13-15 lat z terenu gminy Kcynia.

Opis projektu:

Wiodącym tematem projektu jest 100 rocznica powstania wielkopolskiego. Młodzież w ramach projektu pozyskuje materiały dotyczące powstańców i życia ludzi w tamtych czasach, jak fotografie, dokumenty, pamiątki, teksty poezji narodowowyzwoleńczej, wiersze, teksty związane z powstaniem wielkopolskim, podejmuje współpracę z instytucjami, organizacjami, placówkami oświatowymi, jak i samymi mieszkańcami. Zdobyte materiały młodzież przy wsparciu historyka-eksperta poddaje analizie, weryfikacji i przygotowuje je do prezentacji na wystawie. Finałem działań projektowych, jest organizowana przez młodzież BIESIADA POWSTAŃCZA skierowana do środowiska lokalnego, szkół i organizacji współpracujących połączona z wystawą „Śladami powstania wielkopolskiego”, pokazami grupy rekonstrukcyjnej oraz koncertem pieśni patriotycznych.

Budżet projektu: 9 900 zł. zł

Dotacja: 8 500 zł. zł

Rocznik: 2018

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Stowarzyszenie Fachury Kultury

Miejscowość: Dobieszewo

Ulica, nr domu i lokalu: Dobieszewo 22

Kod pocztowy i Poczta: 89-240 Dobieszewo

Województwo: kujawsko-pomorskie

Powiat: nakielski

Adres strony internetowej: –

Maraton Patriotyczny

Dobieszewo 22, 89-240, Polska

Więcej