Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Klub młodych reporterów - 2018

Realizowany przez:

Stowarzyszenie Nasza Szkoła

Cel:

Celem projektu jest zdobycie przez grupę młodzieży umiejętności dziennikarskich i fotograficznych, rozwinięcie samodzielności oraz rozwinięcie umiejętności społecznych takich jak umiejętność pracy w grupie.

Odbiorcy projektu:

Grupa 16 uczniów i absolwentów Społecznego Zespołu Szkolno–Przedszkolnego w Kudowie – Zdroju.

Opis projektu:

Pomysł projektu pojawił się w grupie młodzieży stawiającej swoje pierwsze kroki w dziennikarstwie. Działania młodzieży w ramach projektu to spotkania, warsztaty dziennikarskie, fotograficzne, graficzne i tworzenie kolejnych wydań gazetki pn. Sztosik. Młodzież bierze udział w wizytach studyjnych w redakcjach lokalnych gazet, gdzie poznają tajniki składu gazety, odwiedzają radio i redakcję Gazety Wrocławskiej we Wrocławiu i tam też spotykają się z pracownikami organizacji Semper Avanti. Dzięki tym działaniom młodzi wydają w czasie projektu 3 numery gazetki Sztosik, których skład i oprawę graficzną przygotowują samodzielnie. Organizują konkurs na najlepszy tekst i zdjęcie pokazujące miasto, najlepsze prace publikują w jednym z numerów gazety, a zwycięzców nagradzają podczas uroczystości zakończenia projektu.

Budżet projektu: 9 650 zł. zł

Dotacja: 8 500 zł. zł

Rocznik: 2018

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Stowarzyszenie Nasza Szkoła

Miejscowość: Kudowa – Zdrój

Ulica, nr domu i lokalu: Słone 72

Kod pocztowy i Poczta: 57-350 Kudowa – Zdrój

Województwo: dolnośląskie

Powiat: kłodzki

Klub młodych reporterów

Słone 72, 57-350 Kudowa-Zdrój, Polska

Więcej