Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Szlakiem podlaskich smaków - 2018

Realizowany przez:

Gminna Biblioteka Publiczna w Czerwonem

Cel:

Celem projektu jest wzmocnienie kompetencji społecznych młodzieży poprzez stworzenie możliwości aktywnych i atrakcyjnych form realizacji ich pasji i zainteresowań kulinarno-fotograficznych.

Odbiorcy projektu:

Grupa 12 osób w wieku 13-19 lat z terenu wsi Czerwone i okolicznych miejscowości.

Opis projektu:

Osią projektu są działania służące wydaniu kalendarza kulinarnego. W tym celu młodzież wyrusza na spacer odwiedzając swoich znajomych, sąsiadów, zwracając się do swoich bliskich z prośbą o dawne przepisy kulinarne. Z zebranych i wybranych przepisów młodzież przygotowuje potrawy regionalne, fotografuje je, a najlepsze zdjęcia poddaje obróbce graficznej. W celu pogłębiania wiedzy na temat przyrządzania dawnych potraw młodzi biorą udział w warsztatach kulinarnych, zaś fotografowanie potraw poprzedzone jest warsztatami fotograficznymi. Na zakończenie swojej pracy uczestnicy wydają kalendarz kulinarny, który prezentują podczas podsumowania projektu. Młodzi zapraszają przedstawicieli samorządu, nauczycieli, rodziców, dziadków, sąsiadów i w formie prezentacji multimedialnej pokazują swoją półroczną pracę w projekcie, zapraszając przy tym do degustacji wykonanych przez siebie potraw.

Budżet projektu: 11 970,00 zł

Dotacja: 8400 zł

Rocznik: 2018

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Gminna Biblioteka Publiczna w Czerwonem

Miejscowość: Czerwone

Ulica, nr domu i lokalu: Czerwone 57

Kod pocztowy i Poczta: 18-500 Kolno

Województwo: podlaskie

Powiat: kolneński

Adres strony internetowej: http://www.biblioteki.gminakolno.pl

Szlakiem podlaskich smaków

CVG8+X6 Czerwone, Polska

Więcej