Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Pewnym krokiem w nieznaną przyszłość. - 2009

Realizowany przez:

Biblioteka Publiczna Gminy Linia w Linii

Cel:

Celem projektu jest przygotowanie uczestników do zaplanowania i odpowiedzialnego podjęcia decyzji o swojej przyszłości.

Odbiorcy projektu:

w projekcie bierze udział 20-osobowa grupa młodzieży w wieku 13-19 lat z gminy Linia. Projekt kierowany jest szczególnie do osób mających problemy z komunikacją społeczną.

Opis projektu:

Młodzież pozna ofertę uczelni wyższych, swoje predyspozycje zawodowe, nauczy się planowania kariery zawodowej i własnej ścieżki rozwoju, poruszania się na rynku pracy i skutecznego starania się o pracę. Uczestnicy nabędą umiejętności komunikacji, pracy grupowej, analizy swoich mocnych i słabych stron, rozwiną postawę kreatywności i aktywności w swoim środowisku. Wezmą udział w cyklu warsztatów z psychologami, wyjazdach do Pomorskiego Miasteczka Zawodów, Urzędu Pracy, na Uniwersytet Gdański (Targi Akademia, biblioteka uniwersytecka), spotkaniach ze studentami. Uczestnicy nakręcą film na wybrany temat z zakresu poszukiwania pracy, napiszą Poradnik absolwenta w formie folderu, zbadają lokalny rynek pracy pod katem możliwości pracy stałej i sezonowej, odbycia stażu, praktyk, nawiążą kontakty z lokalnymi przedsiębiorcami i instytucjami. Zdobytą wiedzą i umiejętnościami podzielą się z rówieśnikami podczas spotkań dla gimnazjalistów w Lini i Strzępczu oraz uroczystego finału projektu. Dzięki zdobytej wiedzy, nawiązanym kontaktom i nabytym umiejętnościom młodzież zwiększy swoje szanse na udany start w dorosłe życie. Dotacja zostanie przeznaczona na wynagrodzenia trenerów, materiały piśmienne i nagrody dla uczestników, papier i tusz do drukarki, zakup kamery, poczęstunek na finał, obsługę projektu.

Budżet projektu: 12 150 zł zł

Dotacja: 7 000 zł

Rocznik: 2009

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Biblioteka Publiczna Gminy Linia w Linii

Miejscowość: Linia

Ulica, nr domu i lokalu: ul. Szkolna1

Kod pocztowy i Poczta: 84-223 Linia

Województwo: pomorskie

Powiat: wejherowski

Adres strony internetowej: http://www.bpgl.pl

Pewnym krokiem w nieznaną przyszłość.

Osiedlowa 3, 84-223 Linia, Polska

Więcej