Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Oni byli tu przed nami - 2018

Realizowany przez:

Ośrodek Kultury w Górowie Iławeckim

Cel:

Głównym celem projektu jest rozbudzanie i rozwinięcie zainteresowań historycznych uczestników działań ze szczególnym uwzględnieniem historii najbliższego otoczenia oraz rozwinięcie ciekawości poznawczej, aktywnej postawy wobec rzeczywistości oraz rozbudzenie podstawowych wartości humanistycznych i patriotycznych w szczególności patriotyzmu lokalnego.

Odbiorcy projektu:

Grupa 25 osób w wieku 13-19 lat z terenu gminy Górowo Iławeckie.

Opis projektu:

W ramach projektu młodzież poznaje historię własnego miasta i wykorzystuje zdobytą wiedzę do stworzenia własnej kampanii w ramach projektu „Oni byli tu przed nami”. W ramach projektu młodzież bierze udział w warsztatach twórczego pisania, warsztatach plastycznych oraz z zakresu fotografii/filmu, uczestniczy w cyklu spotkań dotyczących najistotniejszych wartości, jak tożsamość, aktywność, współdziałanie. Każdy uczestnik projektu wybiera osobę tzw. Pomnik, którą uważa za górowskiego bohatera, zbiera o nim informacje, zdjęcia, poznaje jego dokonania, uzasadniając swój wybór. Jako główne zadanie, które młodzież realizuje jest tworzenie spójnej kampanii społecznej promującej owe wartości oraz wydanie publikacji dotyczącej historii i teraźniejszości miasta.

Budżet projektu: 10 085,00 zł

Dotacja: 6000 zł

Rocznik: 2018

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Ośrodek Kultury w Górowie Iławeckim

Miejscowość: Górowo Iławeckie

Ulica, nr domu i lokalu: Kościuszki 26

Kod pocztowy i Poczta: 11-220 Górowo Iławeckie

Województwo: warmińsko-mazurskie

Powiat: bartoszycki

Adres strony internetowej: http://

Oni byli tu przed nami

9, Tadeusza Kościuszki, 11-220 Górowo Iławeckie, Polska

Więcej