Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Mazurolandia Pozezdrze - 2018

Realizowany przez:

Gminna Biblioteka Publiczna w Pozezdrzu

Cel:

Celem projektu jest zaangażowanie się młodych ludzi do działań na rzecz środowiska lokalnego, podniesienie własnych kompetencji organizacyjnych, podniesienie umiejętności nawiązywanie nowych kontaktów społecznych, współpracy z władzami i pracy w grupie, wyznaczanie sobie celów do osiągnięcia, umiejętności przeprowadzania debaty społecznej i obrony własnych racji.

Odbiorcy projektu:

Grupa 12 osób w wieku 13-19 lat z terenu gminy Pozezdrze.

Opis projektu:

Młodzi przeprowadzają sondę wśród różnych środowisk „za i przeciw”, na temat umiejętnego korzystania z dóbr przyrody, nie niszcząc jej. W konsekwencji swoich działań młodzież opracowuje i wytycza ścieżkę spacerowo -edukacyjną długości ok. 1.800 m przebiegającą przez obrzeża Pozezdrza po uzgodnieniu z miejscowymi władzami i właścicielami terenu. Projektują 3 tablice edukacyjne z ważnymi elementami ścieżki, schematem przebiegu ścieżki, ciekawymi miejscami, florą i fauną, na które należy zwrócić uwagę, umieszczając je przy trasie. Wykonują inne opisów dla wybranych obiektów przyrodniczych na trwałym materiale i umieszczają przy trasie. Na zakończenie młodzi opracowują Quest, organizują festyn pn. „Eko- Młodzi” z zabawami i atrakcjami dla całych rodzin i prowadzą przemarsz ścieżką edukacyjną wraz z partnerami projektu, władzami gminy, rówieśnikami i rodzicami.

Budżet projektu: 10 570,00 zł

Dotacja: 8500 zł

Rocznik: 2018

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Gminna Biblioteka Publiczna w Pozezdrzu

Miejscowość: Pozezdrze

Ulica, nr domu i lokalu: Wolności 24

Kod pocztowy i Poczta: 11-610 Pozezdrze

Województwo: warmińsko-mazurskie

Powiat: węgorzewski

Adres strony internetowej: –

Mazurolandia Pozezdrze

Węgorzewska 5, 11-610 Pozezdrze, Polska

Więcej