Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Chockie współtworzenie - 2018

Realizowany przez:

Fundacja Animacja

Cel:

Celem projektu jest aktywizacja młodych ludzi do działań społecznych/ wolontariatu na rzecz kolegów i mieszkańców gminy. Będzie to przestrzeń dla działań młodych wraz z seniorami i podniesienie umiejętności społecznych młodych (komunikacja, współpraca w grupie, rozwiązywanie konfliktów, umiejętność pracy z dziećmi, rówieśnikami i dorosłymi).

Odbiorcy projektu:

Grupa 12 osób w wieku 13-19 lat z terenu gminy Pleszew.

Opis projektu:

Główne działania projektu krążą wokół integracji międzypokoleniowej, młodzież angażuje się w aktywizację seniorów ze swojej społeczności lokalnej. Młodzi organizują wspólny wyjazd z seniorami do teatru w Kaliszu, zakończony warsztatami integracyjnymi. Przygotowują warsztaty gier planszowych dla seniorów. Młodzi biorą udział w warsztatach tworzenia Escape Box. Wcześniej wybierają specjalistę, umawiają spotkanie, ustają termin itp. Następnie wspólnie z seniorami organizują Dzień z planszówkami oraz z Escape Box dla wszystkich mieszkańców gminy. Przygotują własne pudełka zagadek. Opracują pytania i odpowiedzi do quizu muzycznego. Przygotują wersję elektroniczną quizu. Następnie wraz z seniorami przygotowują drugą imprezę środowiskową Chocz śpiewa.

Budżet projektu: 8500 zł

Dotacja: 7200 zł

Rocznik: 2018

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Fundacja Animacja

Miejscowość: Pleszew

Ulica, nr domu i lokalu: Bolesława Krzywoustego 3

Kod pocztowy i Poczta: 63-300 Pleszew

Województwo: wielkopolskie

Powiat: pleszewski

Adres strony internetowej: fundacjaanimacja.com

Chockie współtworzenie

Rynek 11, 63-300 Pleszew, Polska

Więcej