Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Kosakowo – historia i przyszłość - 2009

Realizowany przez:

Biblioteka Publiczna Gminy Kosakowo w Kosakowie

Cel:

Celem projektu jest nabycie przez młodzież umiejętności wiarygodnego ocenienia słabych i mocnych stron w zadaniach praktycznych.Projekt jest dwutorowy. W ramach 1-go działania młodzież będzie grupowo zbierać informacje o zwyczajach, wierzeniach i obrzędach regionu poprzez wywiady ze starszymi mieszkańcami.Drugim działaniem jest zorganizowanie warsztatów robotyki i elektroniki dla młodzieży.

Odbiorcy projektu:

Młodzież z gminy Kosakowo. Zostaną przeprowadzone warsztaty dla 21 osób (w dwóch turach). Na każde spotkanie będą przychodziły 2 grupy (w podobnym wieku).

Opis projektu:

Projekt jest dwutorowy. W ramach 1-go działania młodzież będzie grupowo zbierać informacje o zwyczajach, wierzeniach i obrzędach regionu poprzez wywiady ze starszymi mieszkańcami. Z zebranego materiału opracują wkładkę do gminnego Biuletynu. Ich zadaniem będzie również zebranie starych fotografii dotyczących gminy Kosakowo. Młodzież weźmie udział w warsztatach fotograficznych z zakresu obróbki zdjęć. W ramach projektu zostanie przygotowany do druku folder pt. 'Gmina Kosakowo na starych fotografiach’, którego wydanie w późniejszym czasie zostało ustalone z Wójtem. Drugim działaniem jest zorganizowanie warsztatów robotyki i elektroniki dla młodzieży. Na spotkanie inauguracyjne (6 godz.) zostanie zaproszona firma Robocamp wraz z robotami Lego NXT i sprzętem. Jedna zapozna się z konstruowaniem i programowaniem robota z klocków LEGO NXT, druga z podstawami elektroniki.Zostaną przeprowadzone warsztaty dla 21 osób (w 2-óch turach). W kolejnych tygodniach (soboty) będą przeprowadzone warsztaty z grupami 3 osobowymi przez firmę z regionu – Nautil. Będą one składały się z 8 spotkań po 4 godziny. Każda grupa dostanie zadanie na tydzień do domu i będzie musiała przedstawić wyniki na 1. godzinie w następnym tygodniu (np. robot ma przebyć tor w jak najkrótszym czasie). To wytworzy zdrową rywalizację wśród uczestników.

Budżet projektu: 9 220 zł zł

Dotacja: 7 000 zł

Rocznik: 2009

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Biblioteka Publiczna Gminy Kosakowo w Kosakowie

Miejscowość: Kosakowo

Ulica, nr domu i lokalu: ul. Fiołkowa 2a

Kod pocztowy i Poczta: 81-198 Kosakowo

Województwo: pomorskie

Powiat: m. Sopot

Adres strony internetowej: http://www.biblioteka.kosakowo.eu

Kosakowo – historia i przyszłość

Kalinowa 16A, 81-198 Kosakowo, Polska

Więcej