Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Program GLOBE - 2018

Realizowany przez:

Towarzystwo Rozwoju Gminy Dobrcz w Dobrczu

Cel:

Celem projektu jest rozwinięcie przez młodzieży umiejętności społecznych, takich jak praca w grupie, dobre relacje rówieśnicze, efektywna komunikacja, myślenie analityczne oraz rozwinięcie umiejętności badawczych i ICT.

Odbiorcy projektu:

Grupa 12 osób w wieku 13-17 lat z terenu Kotomierza Karolewa i Sienna.

Opis projektu:

Wiodącym tematem projektu jest pytanie: „Czy na podstawie obserwacji chmur i innych oznak przyrody można przewidzieć pogodę?” Młodzież pracując zespołowo w okresie trwania projektu prowadzi badania lokalnego środowiska przyrodniczego, prowadzi pomiary, zbiera informacje o znakach przyrody (zachmurzenie, temperatura, wilgotność i ciśnienie powietrza), prognozuje pogodę i raportuje swoje wyniki obserwacji i pomiarów za pomocą aplikacji mobilnej do bazy danych. Jednocześnie młodzież bada trafność i zgodność swoich odczytów z odczytami z satelitów NASA. Na zakończenie projektu młodzież organizuje spotkanie dla rówieśników i zaproszonych gości, podsumowuje działania projektu, demonstruje swoje umiejętności i sprzęt naukowo-badawczy. Dodatkowo dla własnej grupy, młodzież organizuje zabawę połączoną z wieczornym oglądaniem nieba.

Budżet projektu: 13 500 zł. zł

Dotacja: 8 500 zł. zł

Rocznik: 2018

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Towarzystwo Rozwoju Gminy Dobrcz w Dobrczu

Miejscowość: Dobrcz

Ulica, nr domu i lokalu: Długa 50

Kod pocztowy i Poczta: 86-022 Dobrcz

Województwo: kujawsko-pomorskie

Powiat: bydgoski

Adres strony internetowej: /http://trgd.dobrcz.pl

Program GLOBE

Długa 33, 86-022 Dobrcz, Polska

Więcej