Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Przeszłość widziana w glinie - 2009

Realizowany przez:

Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Legnickim Polu

Cel:

Celem projektu jest kształtowanie świadomości kulturalnej i historycznej, wzbudzenie poczucia przynależności do historii i tradycji regionu, rozwinięcie u młodzieży postawy twórczej, kreatywności, umiejętności tworzenia, zachęcenie do dalszego działania w dziedzinie sztuki, uwrażliwienie na obecność i potrzeby drugiego człowieka, współpraca i integracja ze środowiskiem lokalnym szczególnie z niepełnosprawnymi.

Odbiorcy projektu:

Uczestnikami projektu jest grupa młodzieży z Gminy Legnickie Pole, aktywnie uczestnicząca w życiu społecznym, mająca zamiłowanie do sztuki oraz zainteresowana promocją Gminy.

Opis projektu:

Zaplanowano działania twórcze, promocyjne odnoszące się do historii regionu z XIII-go wieku m.in. do Bitwy pod Legnicą z Tatarami w roku 1241. Program jest realizowany poprzez serię spotkań/warsztatów edukacyjno-integracyjnych dla młodzieży i grupy osób niepełnosprawnych, mieszkańców Domu Pomocy Społecznej w Legnickim Polu oraz zorganizowane wycieczki, ogniska i wystawy dzieł uczestników. Efektem będzie wzrost świadomości historycznej, wyzwolenie wśród uczestników potencjału twórczego, wyobraźni, pomysłowości, zdolności manualnych, ukształtowanie wśród uczestników postawy szacunku i tolerancji do ludzi niepełnosprawnych.

Budżet projektu:

Dotacja: 7 000 zł

Rocznik: 2009

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Legnickim Polu

Miejscowość: Legnickie Pole

Ulica, nr domu i lokalu: ul.Benedyktynów 7

Kod pocztowy i Poczta: 59-241 Legnickie Pole

Województwo: dolnośląskie

Powiat: złotoryjski

Adres strony internetowej:

Przeszłość widziana w glinie

Klasztorna 8, 59-241 Legnickie Pole, Polska

Więcej