Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Mythbusters - 2018

Realizowany przez:

Stowarzyszenie NonStop

Cel:

Celem projektu jest rozwój umiejętności społecznych uczestników. Młodzież obali lokalne mity za pomocą ciekawych doświadczeń chemicznych i zainicjowanych „reakcji łańcuchowych” wśród mieszkańców gminy.

Odbiorcy projektu:

grupa 21 osób w wieku 13-17 lat, zamieszkujących gminę Grzegorzew

Opis projektu:

Założeniem projektu jest obalenie utrwalonych społecznie mitów: 1. „Nauka to nuda”, 2. „Tu nie ma przyszłości”, 3. „Nie wychylaj się, nie warto” z wykorzystaniem… chemii jako dziedziny naukowej. W ramach projektu przewidziany jest integrujący obóz przetrwania, założenie strony na Facebooku, pokazy eksperymentów chemicznych dla trzech grup wiekowych, wyjazd do Warszawy i Łodzi. Jednym z działań będzie także wyrób i sprzedaż naturalnych kosmetyków w oparciu o wiedzę, jaką młodzież wyniesie ze spotkania z lokalną firmą. Projekt zakłada próbę zaangażowania i zjednoczenia lokalnej społeczności
i przekonania jej, że warto się wychylać i mogą z tego wyniknąć świetne rzeczy! Młodzi przygotują promocyjne gadżety, zaprezentują wystawę fotografii i podejdą do bicia rekordu Polski w szyciu flagi patchworkowej z listów do ojczyzny.

Budżet projektu: 51 400 zł. zł

Dotacja: 40 000 zł. zł

Rocznik: 2018

Nitka: Ogólnopolski Konkurs Grantowy

Stowarzyszenie NonStop

Miejscowość: Grzegorzew

Ulica, nr domu i lokalu: Uniejowska 11 m. 1

Kod pocztowy i Poczta: 62-640 Grzegorzew

Województwo: wielkopolskie

Powiat: kolski

Adres strony internetowej: –

Mythbusters

Szkolna 3, 62-640 Grzegorzew, Polska

Więcej