Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Akademia Gór Sowich - 2009

Realizowany przez:

Stowarzyszenie Przyjaciół Głuszycy, Głuszyca

Cel:

Celem projektu jest zwiększenie umiejętności diagnozowania i właściwego wykorzystania lokalnych zasobów historyczno-kulturowych poprzez ukazanie praktycznego wykorzystania nauk ścisłych i humanistycznych. Projekt jest skierowany do grupy 27 uczestników w wieku 13-18 lat o dużych
zainteresowaniach w zakresie historycznym i przyrodniczym z gminy Głuszyca w okresie od 1 czerwca 2009 do 30 listopada 2010 roku.

Odbiorcy projektu:

27 osób w wieku 13-15 lat. 24 młodych ludzi uczęszcza do gimnazjum w klasie pierwszej, a czworo jest uczniami klasy 6 szkoły podstawowej. Wszyscy dobrze się uczą, zdobywają dobre wyniki ze wszystkich przedmiotów. Mają zainteresowania od humistycznych przez przyrodnicze oraz artystyczne. Niektórzy pasjonują się komputerami i ich wykorzystaniem. Łączy ich to, że nudzi ich tradycyjny model pobierania wiedzy i w szkole się nudzą. Mają potrzebę testowania różnych obszarów wiedzy, ale w sposób ciekawy, aby samemu wybrać dziedzinę, w której się dobrze czują. Sposób rekrutacji: grupa startowa ogłosiła spotkanie dla młodzieży w wieku 13-19 lat pragnącej rozwijać swoje zainteresowania.

Opis projektu:

Akademia Gór Sowich przygotuje młodzież do właściwej oceny swoich mocnych i słabych stron
przy wykorzystaniu najbliższego otoczenia. Pierwszy etap to zdiagnozowanie zasobów lokalnych, wybór sposród odkrytych i zaplanowanie zadań wokół nich. Zasobem będą Góry Sowie. Powstaną dwie grupy tematyczne: histor-art oraz przyrod-informatyczna, pracujące równolegle i wspólnie. Grupa pierwsza wybrała tematy: mieszkańcy Gór Sowich, ich wspomnienia i legendy miejskie, wierzenia i zwyczaje mieszkańców. Grupa druga wybrała: mieszkańcy podziemi-nietoperze, legendy i tajemnice z nimi związane oraz badania geologiczne ich środowiska. Wspólnie przygotują na podstawie zajęć terenowych ścieżkę dydaktyczną w Górach Sowich. Również razem przeprowadzą pomiary geodezyjne do tematu: Góry Sowie na płaszczyznie i w przestrzeni. Grupa pierwsza stworzy makiety, a grupa druga komputerową animację 3D terenu. Efekt zostanie zaprezentowany podczas rajdu pieszego oraz Festiwalu Akademii Gór Sowich.

Budżet projektu: 62 600 zł

Dotacja: 50 000 zł

Rocznik: 2009

Nitka: Ogólnopolski Konkurs Grantowy

Stowarzyszenie Przyjaciół Głuszycy, Głuszyca

Miejscowość: Głuszyca

Ulica, nr domu i lokalu: Grunwaldzka 26

Kod pocztowy i Poczta: 58-340 Głuszyca

Województwo: dolnośląskie

Powiat: wałbrzyski

Adres strony internetowej: –

Akademia Gór Sowich

Górna 5, 58-340 Głuszyca, Polska

Więcej