Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Tu moje miejsce, tu jest mój dom - 2017

Realizowany przez:

Gminna Biblioteka Publiczna w Czerwonem

Cel:

Celem projektu jest umożliwienie młodzieży budowanie relacji z ludźmi i instytucjami, a także wzmocnienie umiejętności współpracy w grupie oraz nauka wyznaczania celów.

Odbiorcy projektu:

Grupa 15 osób pochodząca ze wsi Czerwone i okolicznych miejscowości, w wieku od 13 do 19 lat.

Opis projektu:

Osią projektu jest fotografia. W ramach projektu organizowane są popołudniowe spotkania młodzieży, na które młodzi przynoszą z domów stare fotografie oraz gromadzą informacje na ich temat. Uczestnicy dzielą się na grupy, przeprowadzają rozmowy z rodzicami, osobami starszymi, dowiedzą się czego te fotografie dotyczą. Młodzi ludzie skanują i opisują stare fotografie i wydarzenia z nimi związane. Następnie wraz z fotografem grupa wyrusza w plener, by sfotografować miejsca ważne dla swojej miejscowości. Młodzież obrabia wykonane zdjęcia. Uczestniczy w warsztatach historycznych. Wykonuje pięć tablic, na których zostają zamieszczone zeskanowane stare zdjęcia oraz te wykonane obecnie wraz z dokładnym opisem. Po warsztatach dziennikarskich młodzież wykonuje folder z mapką i miejscami godnymi obejrzenia i zwiedzenia. Materiały te zostają rozdane na świętowaniu projektu.

Budżet projektu: 10 610 zł

Dotacja: 7 900 zł

Rocznik: 2017

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Gminna Biblioteka Publiczna w Czerwonem

Miejscowość: Czerwone

Ulica, nr domu i lokalu: Czerwone 57

Kod pocztowy i Poczta: 18-500 Kolno

Województwo: podlaskie

Powiat: kolneński

Adres strony internetowej: http://www.biblioteki.gminakolno.pl

Tu moje miejsce, tu jest mój dom

CVH8+26 Czerwone, Polska

Więcej