Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Akademia dzwięków, ruchu i barw - 2009

Realizowany przez:

Stowarzyszenie Forum Oświatowe w Kluczach

Cel:

Zwiększenie umiejętności pozyskiwania wsparcia społecznego poprzez nawiązanie nowych relacji społecznych z ludźmi i instytucjami oraz nabycie umiejętności pracy w zespole młodzieży w wieku 17-19 lat z gminy Klucze w ciągu 18 miesięcy poprzez: pobudzenie kulturalnych inicjatyw z udziałem młodzieży, udział w warsztatach, nabywane umiejętności twórczych i prezentowanie ich lokalnej społecznosci.

Odbiorcy projektu:

W projekcie weźmie udział 25 osób w wieku 17-19 lat. Uczestnikami będą uczniowie Liceum Ogólnokształcącego i Technikum z Zespołu Szkół w
Kluczach, mieszkający w gminie Klucze. Rekrutacja przez rozwieszenie plakatów w szkole i informacje skierowane do samorządu uczniowskiego, któy będzie przekazywał je dalej w klasach.

Opis projektu:

W ramach projektu realizowane będą praktyczne zajęcia artystyczne dla młodzieży, pozwalające na
poznanie przez nią warsztatu: muzycznego, aktorskiego, scenograficzno-kostiumowego oraz
dokumentacyjno-promocyjnego. Uczestnicy poznają teatr żywego planu, technikę kręcenia i montowania filmu oraz wezmą udział w warsztatach dla animatorów kultury. Nabyte w czasie warsztatów umiejętności młodzież zaprezentuje tworząc etiudy teatralne i spektakl teatralny oraz film, będący relacją z projektu. W czasie wyjazdów edukacyjnych młodzież poprzez udział w
przedstawieniach oraz spotkaniach z profesjonalnymi twórcami zdobędzie wiedzę o powstawaniu
spektakli teatralnych. Na zakończenie zostanie zorganizowane 'święto sztuki’, uroczystość
środowiskowa, na której uczestnicy projektu zaprezentują przed lokalną społecznością umiejętności nabyte w czasie realizacji projektu. Zajęcia będą prowadzone metodą warsztatową. Przewidziane są również indywidualne konsultacje dla uczestników projektu.

Budżet projektu: 69 080 zł

Dotacja: 46 800 zł

Rocznik: 2009

Nitka: Ogólnopolski Konkurs Grantowy

Stowarzyszenie Forum Oświatowe w Kluczach

Miejscowość: Klucze

Ulica, nr domu i lokalu: Rabsztyńska 3

Kod pocztowy i Poczta: 32-310 Klucze

Województwo: małopolskie

Powiat: olkuski

Adres strony internetowej: http://www.forumoswiatowe.com.pl

Akademia dzwięków, ruchu i barw

Olkuska 6, 32-310 Klucze, Polska

Więcej