Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Medical Camp - 2017

Realizowany przez:

Stowarzyszenie Żarek

Cel:

Celem projektu jest zwiększenie szans na start w życie młodych ludzi z małych miejscowości poprzez poznanie przez nich swoich słabych i mocnych stron, swojego środowiska lokalnego, pozyskanie umiejętności pracy w grupie i nabrania pewności siebie.

Odbiorcy projektu:

Grupa 15 osób w wieku od 13 do 19 lat, uczniów szkół ponadgimnazjalnych w Drawsku Pomorskim.

Opis projektu:

Podczas projektu młodzież odwiedza przedszkola i szkoły podstawowe, organizując zawody z dziedziny ratownictwa dla najmłodszych. Młodzież uczy się technik ratownictwa i kręci kilka filmy instruktażowe dot. postępowania w stanach nagłych. W końcowych miesiącach organizują wspólnie z rodzicami miejski happening ratowniczy dla mieszkańców oraz uroczyste podsumowanie. W ramach finału projektu odbywa się 4-dniowy obóz ratowniczy. W trakcie obozu młodzi budują obozowisko, wygrodzić i dbają o wszelkie szczegóły bezpieczeństwa. Ponadto biorą udział w konkurencjach o charakterze zarówno edukacyjnym jak i integracyjnym. W ramach projektu muszą dbać o widoczność swoich działań poprzez tworzenie fotorelacji, plakaty, ulotki, relacje.

Budżet projektu: 13 100 zł. zł

Dotacja: 8 500 zł. zł

Rocznik: 2017

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Stowarzyszenie Żarek

Miejscowość: Drawsko Pomorskie

Ulica, nr domu i lokalu: Kolejowa 6/3

Kod pocztowy i Poczta: 78-500 Drawsko Pomorskie

Województwo: zachodniopomorskie

Powiat: drawski

Adres strony internetowej: –

Medical Camp

Kolejowa 6B, 78-500 Drawsko Pomorskie, Polska

Więcej